uctoeva
07.11.06,18:54
Už sa Vám stalo, že ste zabudli zametnancovi označiť v Personalistike "poistenie všetko" a nezrazili ste mu poistné? Ak áno a viete ako to opraviť v nasledujúcom mesiaci poradte. Ďakujem za pomoc
Dada
08.11.06,09:11
Už sa Vám stalo, že ste zabudli zametnancovi označiť v Personalistike "poistenie všetko" a nezrazili ste mu poistné? Ak áno a viete ako to opraviť v nasledujúcom mesiaci poradte. Ďakujem za pomoc

Stáva sa kadečo. Nemôžeš to v nasledujúcom mesiaci stiahnuť. Zrušíš zaúčtovanie tých miezd, v ktorých máš chybu, opravíš čo treba a znova naúčtuješ a pošleš opravné výkazy a všetko ostatné, čo treba.
uctoeva
08.11.06,11:13
A čo so mzdou ktorá bola už vyplatená zamestnancovi, tá po oprave bude menšia akým spôsobom sa stiahne zamestnancovi v nasledujúcom mesiaci?
Moc mi to nepasuje, aby som rušila mzdy za predchádzajúci mesiac. Niekoré účtovné programi nedovoľujú previesť opravu už vystavených a vyplatených mzdách.
Paula
08.11.06,11:17
A čo so mzdou ktorá bola už vyplatená zamestnancovi, tá po oprave bude menšia akým spôsobom sa stiahne zamestnancovi v nasledujúcom mesiaci? .

Zaúčtuj preplatok predchádzajúceho mesiaca na zálohu na mzdu pre nasledujúci mesiac.
Dada
08.11.06,11:56
A čo so mzdou ktorá bola už vyplatená zamestnancovi, tá po oprave bude menšia akým spôsobom sa stiahne zamestnancovi v nasledujúcom mesiaci?
Moc mi to nepasuje, aby som rušila mzdy za predchádzajúci mesiac. Niekoré účtovné programi nedovoľujú previesť opravu už vystavených a vyplatených mzdách.

Podľa zaradenej témy vidím, že pracuješ v Pohode a tá umožňuje opravy práve takéhoto druhu ako potrebuješ práve teraz.
uctoeva
08.11.06,16:26
Práve som dostala doporučenie opravy od servisu, kde mi radili v 10.tom mesiaci previesť cez Odvody poistenie "úprava" dopočítať VZ. Myslím, že by to šlo až na to, že nebudem mať opravné výkazy za 9. mesiac, oprava sa prejaví až v 10-tom mesiaci ako navýšenie VZ.
Klára2
17.11.06,08:07
Tento týždeň mi na soc. pois. povedali, že sa opravné výkazy už nesmú dávať, opravy sa robia vo výkaze aktuálneho mesiaCA, KEDY SA NA CHYBU PRíDE, T.Z. PRI NAJBLIžšíCH MZDáCH.
Chcem poprosiť skúsenejších o radu. Za mesiace 8 a 9 som zo mzdy starobného dôchodcu odviedla nemocenské poistenie, aj keď som nemala. Vraj to mám vyrovnať mínusovou položkou pri mzde za movember.( Pokyn pracovníčky Soc.poist.) Neviete, ako mám v Pohode postupovať?