marshal
07.11.06,20:59
Pri nástupe do firmy mi nedali podpísať pracovnú náplň.
Posledné tri mesiace,keď do firmy nastúpil nový,ale zákerný:cool: ,vedúci výroby mám aj s kolegom krátené osobné hodnotenie.Má právo toto osobné hodnotenie mi krátiť,keď nemám podpísanú pracovnú náplň.:confused: Mohol by som si krátenie vymáhať súdnou cestou?:confused: Keď som upozornil že ju nemám,dali mi ju na podpis,ale antidatumovanú /s termínom nástupu do firmy/.Musím ju podpísať s týmto dátumom, alebo s aktualizovaným? Hrozí firme nejaký postih,keď nedodržuje Zákonnik práce?Je vedúci žalovatelný za uvedené krátenie ako súkromna osoba?:confused:
Ďakujem.:)
ondrejvla
07.11.06,20:24
Pri nástupe do firmy mi nedali podpísať pracovnú náplň.
Posledné tri mesiace,keď do firmy nastúpil nový,ale zákerný:cool: ,vedúci výroby mám aj s kolegom krátené osobné hodnotenie.Má právo toto osobné hodnotenie mi krátiť,keď nemám podpísanú pracovnú náplň.:confused: Mohol by som si krátenie vymáhať súdnou cestou?:confused: Keď som upozornil že ju nemám,dali mi ju na podpis,ale antidatumovanú /s termínom nástupu do firmy/.Musím ju podpísať s týmto dátumom, alebo s aktualizovaným? Hrozí firme nejaký postih,keď nedodržuje Zákonnik práce?Je vedúci žalovatelný za uvedené krátenie ako súkromna osoba?:confused:
Ďakujem.:)


No, ak si nastupoval do nového zamestnania asi si vedel že na mieste zdravotnej sestričky nebudeš robiť účtovníčku, takže tvoja pracovná náplň ti musela byť jasná už vtedy. Ak si nedodržal podmienky prac.zmluvy ty, firma ťa asi začala viac sledovať, alebo inak - máš blond vlasy a šéfovi sa páčia čierne, tak si na teba sadol... dalo by sa tu kalkulovať rôzne, ale môj návrh, ak sa chceš ťahať s firmou za gumičku, vedz, že viac pružná je na tej opačnej strane, ale ak máš strýka a dobrú tlačenku, skús ho žalovať. Alebo ešte niečo, skús vyložiť karty na stôl pred šéfom firmy a upozorni ho, že nepodpíšeš ak sa podmienky nezmenia.
dana9
08.11.06,06:48
Pri nástupe do firmy mi nedali podpísať pracovnú náplň.
Posledné tri mesiace,keď do firmy nastúpil nový,ale zákerný:cool: ,vedúci výroby mám aj s kolegom krátené osobné hodnotenie.Má právo toto osobné hodnotenie mi krátiť,keď nemám podpísanú pracovnú náplň.:confused: Mohol by som si krátenie vymáhať súdnou cestou?:confused: Keď som upozornil že ju nemám,dali mi ju na podpis,ale antidatumovanú /s termínom nástupu do firmy/.Musím ju podpísať s týmto dátumom, alebo s aktualizovaným? Hrozí firme nejaký postih,keď nedodržuje Zákonnik práce?Je vedúci žalovatelný za uvedené krátenie ako súkromna osoba?:confused:
Ďakujem.:)

Osobné hodnotenie, ak si sa správne vyjadril, tak je bohužiaľ nenárokovateľné. Zvyčajne je postup jeho prideľovania upravený v interných predpisoch, s tým , že závisí od vonkajších faktorov, najmä od názoru nadriadených o kvalite tvojej práce.
Iné by to bolo, ak sa bavíme o mzde, túto je možné znížiť len na základe obojstrannej dohody, keďže ide o súčasť pracovnej zmluvy a túto je ožné meniť len dohodou zmluvných strán.

Vedúci v žiadnom prípade nie je žalovateľný ako súkromná osoba, ale to že nemáte náplň práce, by mohlo zaujímať IP, závisí ale od toho, ako je formulovaná PZ a prípadne interné normy upravujúce organizačnú štruktúru a popis pozícií.

Totižto povinnosu náležitosťou PZ je druh práce a stručný popis činností, rôzne IP na to majú rôzny názor, niekde stačí ak sa stručne popíše, čo máš robiť a niekde vyžadujú detailnú pracovnú náplň.

dana:)