zuza 74
08.11.06,07:59
Mna v duchu strasi kontrola DU. Este som sa s tym v praxi nestretla. Posielam stvrtrocne prehlady a cakam, kedy sa ozvu. Urcite uz u niekoho z vas boli a co kontrolovali? Zaslane vykazy, podklady k vyplatam... Mne sa jedna o to, ze den vyplaty nemame urceny, vsetky odvody aj preddavky platime posledny den v mesiaci. Ale vyplatu mame napr. 23.10 a odvody 31.10. No a potom to na ten vykaz len dopasujem, aby mi sedelo 5 kal. dni. A co teraz, ked pridu, co je pre nich smerodajne, ze kedy bola v skutocnosti vyplata, ked uzavierku z pocitaca mam napr.19.10, peniaze sa vyberu z uctu 20.10, vyplaty zacnem davat 23.10, ludia chodia aj 3 dni. a este niekotrym aj poukazujeme na ucet. POMOOOC.......
alušik
08.11.06,07:07
Ak je výplatných dní viac, je smerodatný pre odvody posledný z nich.
Nutricia
08.11.06,07:08
V zákone o DzP srojí,že preddavky sa odvedú do piatich dní po pripísaní miezd zamestnancom,takže ak ti niektorý chodia aj tri dni po výplaty,tak preddavky odvedieš ten štvrtý den.Ak zamestnanec nedostal vyplatenú mzdu tak nemožeš poslat ani preddavok na DÚ.Dalej tam stojí,že ak výplata miezd je rozdelená na viac dní tak v prehlade sa uvádza ten posledný.
Gabi03
08.11.06,07:10
Ak som pochopila dobre, vyplácate mzdy v hotovosti. Potom ak sa to dá, na jeden z dokladov (jednému pracovníkovi) o prevzatí mzdy zadáš posledný pracovný deň v mesiaci.
zuza 74
08.11.06,11:32
Ak som pochopila dobre, vyplácate mzdy v hotovosti. Potom ak sa to dá, na jeden z dokladov (jednému pracovníkovi) o prevzatí mzdy zadáš posledný pracovný deň v mesiaci.
Gabi, vyplacame aj v hotovosti aj odvadzame na ucty. Lenze ja nikde nevediem, ze kedy si zamestnanec v skutocnosti prisiel pre peniaze, teda ktory den. Mam to pisat k vyplatnej paske, ktora ostava pre potreby zamestnavatela? Nemam tam miesto, iba taky malicky stvorcek,ale ak sa musi vpratat, tak to tam natlacim. Ale je tento datum ten strasne dolezity?
Gabi03
08.11.06,11:40
Gabi, vyplacame aj v hotovosti aj odvadzame na ucty. Lenze ja nikde nevediem, ze kedy si zamestnanec v skutocnosti prisiel pre peniaze, teda ktory den. Mam to pisat k vyplatnej paske, ktora ostava pre potreby zamestnavatela? Nemam tam miesto, iba taky malicky stvorcek,ale ak sa musi vpratat, tak to tam natlacim. Ale je tento datum ten strasne dolezity?

1. Je dôležitý práve pre horeuvedený odvod preddavkov na daň.
2. Na základe čoho potom dávaš výdavok z pokladne, ak nie na základe nejakých podpisov, ergo dokladov? Ergo na doklady účtované v pokladni tiež musíš dať dátum.
zuza 74
09.11.06,11:28
1. Je dôležitý práve pre horeuvedený odvod preddavkov na daň.
2. Na základe čoho potom dávaš výdavok z pokladne, ak nie na základe nejakých podpisov, ergo dokladov? Ergo na doklady účtované v pokladni tiež musíš dať dátum.
Vydavok z pokladne je vedeny ako vyber penazi v hotovosti z banky / napr.25.10.2006/ - to je vklad do pokladne a nasledujuci doklad je vydajovy ako vyplaty zamestnancom / napr. tiez 25.10/. Je uvadzany v celej sume, nie jednotlive polozky podla zamestnancov. Ja preberiem od pokladnicky celu sumu na vyplaty v hotovosti. To uz len ludia si chodia pre peniaze ku mne napr. aj tri dni.
alušik
09.11.06,13:01
Ejha, tak to nie je dobre... Mali by ste to robiť radšej tak, že celkový výdavkový na výplaty vyhotovíte až ten posledný deň, keď robíte len jeden výdavkový doklad na celý objem miezd.;) Takto to budú brať, že mzdy boli vyplatené v ten deň, ktorý je uvedený na pokladničnom doklade.:o
zuza 74
10.11.06,09:27
Ejha, tak to nie je dobre... Mali by ste to robiť radšej tak, že celkový výdavkový na výplaty vyhotovíte až ten posledný deň, keď robíte len jeden výdavkový doklad na celý objem miezd.;) Takto to budú brať, že mzdy boli vyplatené v ten deň, ktorý je uvedený na pokladničnom doklade.:oV kutiku duse som ocakavala takuto odpoved.Jooj. Co mam teraz robit? Ako to zaonacim, aby to bolo dobre? V buducnosti si dam pozor, kolko spatne mozu danovaci kontrolovat? Dakujem vam za pomoc aj odpovede. Urcite sa este stretneme. Ahoj.