Monča
08.11.06,09:51
Má niekto z Vás skúsenosti so zasklením /zateplením/ balkóna lexanom?
Keďže manžel je proti plastovým žalúziám, ktoré má na paneláku väčšina, ja zase proti sklu, keďže bývame na najvyššom poschodí a balkón je zo severnej strany a bojím sa, čo ak sa rozbije a zosype sa na niekomu na hlavu. Po poslednom nárazovom vetre mám rozbité balkónové dvere. Firma, ktorú sme oslovili, uviedla, že sklo osadzujú klasické a ak chcem lexan, bude to ešte o nejakých 5 tis. viac ako pri skle. Pozrela som si cenníky lexanu, ale nejak sa mi to nezdá. Balkón 2,8 m, výška 1,6 m od madla po strop + zateplenie spodnej časti mi uviedli na cca 27 tis. Sk, pri plaste do 15. tis. Aké máte skúsenosti?
rosemary
08.11.06,11:51
Mám lexanový balkon už vyše dvoch rokov, som maximálne spokojná, až na to, že keď sme si ho dávali robiť, boli asi ceny premrštené, teraz chodia s ponukou a polovicu menšou.
Monča
08.11.06,12:32
Ak sa môžeš spýtať, aké cenové ponuky sú teraz pri lexane? Mne tú cenu strelili iba tak, snažili sa mi vnútiť ten s plastovými žalúziami. A čím Vám zateplili tú spodnú časť balkóna?
sonka1
08.11.06,12:49
Ak sa môžeš spýtať, aké cenové ponuky sú teraz pri lexane? Mne tú cenu strelili iba tak, snažili sa mi vnútiť ten s plastovými žalúziami. A čím Vám zateplili tú spodnú časť balkóna?

Ja som sa bola informovať ohladne striešky na balkon - bývame na samom vrchu, čiže bočné zakrytie + strecha , cena bola 15 000 z lexanu.
Doteraz ju nemame, lebo musíme najprv kúpiť kočar pre babatko čo pride:D
rosemary
09.11.06,10:59
Máme zakrytý celý balkón, spodok je z plastu bieleho, špáry tmelili silikónom a nad zábradlím máme rolety s priehladnej lexany, stálo nás to 14 tis., ale teraz čo chodili po činžiaku ponúkať, boli ceny okolo 8 tis.
Monča
10.11.06,07:20
Ja ten balkón asi nebudem mať zasklený. Práve som volala do firmy, ktorá ponúka lexan, ale iba na zimné záhrady, bazény, do posuvného hliníkového systému GLASA neosadzujú lexan, lebo vraj, aj keď si dám číry, budem mať na balkóne tmu, radia mi klasické sklo, ktoré nechcem alebo kalené sklo, proces je však dlhší, reže sa vraj na mieru v BA a my sme na východe...
Všade sa to hemží inzerátmi na plastové žalúzie, zľavami... ale ja budem ďalej zhadzovať sneh, keď dáky u nás napadne, lebo od včera prší, z balkóna smetákom.
rosemary
10.11.06,11:52
Mám priehladný lexan a nemám dojem, že mám tmu na balkóne. Dokonca mám v kuchyni dosť kvetov a tie sa ešte nesťažovali, že by mali nedostatok svetla. a to mám ešte na kuchynskom okne žltooranžovú záclonu.Veľmi som zakrytie ocenila v zime, balkón používam ako chladničku, v lete mi vietor nepoláme kvety, dosúšam aj prádlo. Naozaj si pochvaľujem.
Marína
10.11.06,12:43
Mne sa najviac páči bezrámový systém.
http://www.balkon.sk/
Dodatok:
Teraz som si na tejto stránke prepočítala cenu. :mee: 600cm x 250 cm = 60000 Sk
jossjo
23.11.06,13:45
Pozrite sa na http://www.fmkosice.sk (http://www.fmkosice.sk) , mam to na dvoch logiách asi 2 roky .Estetické,praktické a zlepší teplotu v izbe.
Ak je záujem napíšem viac. :) :)
Marína
23.11.06,14:08
Máš bezrámový, alebo rámový systém? Hlavne by ma ma zaujímalo:
Pri bezrámovom systéme sa sklá odsúvajú na bočnú stenu balkóna? Ak áno, tak šnúry nemôžem upnúť.
Pri rámovom systéme sa ako umývajú okná? Musím sklo zvesiť dole?
Sklá sa Ti neorosujú?
Napíš, prosím, koľko Ťa stála a aká dĺžka balkóna.
jossjo
30.11.06,05:04
Máš bezrámový, alebo rámový systém? Hlavne by ma ma zaujímalo:
Pri bezrámovom systéme sa sklá odsúvajú na bočnú stenu balkóna? Ak áno, tak šnúry nemôžem upnúť.
Pri rámovom systéme sa ako umývajú okná? Musím sklo zvesiť dole?
Sklá sa Ti neorosujú?
Napíš, prosím, koľko Ťa stála a aká dĺžka balkóna.

Mám bezrámový. Skla sa posúvajú na jednu stranu a potom každé krídlo sa dá v krajnej polohe otočiť o 90°. Zaberie to cca 60x25 cm. Šnúru na prádlo som posunul hlbšie dovnútra a ubral jednu z nich (ostali 4).Sklá sa umývajú pohodlne z balkóna v odklopenom stave.
Orosovanie je minimálne a krátkodobé /jeseň,jar/ po rozvešaní prádla a otvorení dverí z izby.Potom sa stratí.
Dĺžky 3,8 m a 2,4 m . Spodnú časť som si urobil sám.
Marína
30.11.06,06:24
Ďakujem za informácie. Ozvem sa, keby som ešte potrebovala informáciu. Kontakt mám.
BRUSNO
30.11.06,11:09
My sme s Lexanom pred mesiacom pokrývali prestrešenie nad auto - dávali sme lexan hrúbky 4 mm na drevenú konštrukciu - kúpili sme meter m2 cca.za 360,- + tie spojovacie lišty a skrutky... Tak len materiál nás na strechu cca.6x5 m vyšiel 18000,- a nakoľko sa nám zdalo dať za montáž veľa 11000,- tak sme si to kládli sami. Síce sme s tým zabili traja ľudia celú sobotu, ale myslím, že sme ušetrili. Ale presklenie balkóna je asi trochu náročnejšie.
dancika
13.01.08,17:40
Mám bezrámový. Skla sa posúvajú na jednu stranu a potom každé krídlo sa dá v krajnej polohe otočiť o 90°. Zaberie to cca 60x25 cm. Šnúru na prádlo som posunul hlbšie dovnútra a ubral jednu z nich (ostali 4).Sklá sa umývajú pohodlne z balkóna v odklopenom stave.
Orosovanie je minimálne a krátkodobé /jeseň,jar/ po rozvešaní prádla a otvorení dverí z izby.Potom sa stratí.
Dĺžky 3,8 m a 2,4 m . Spodnú časť som si urobil sám.

Mozem sa spytat, ako si si robil tu spodnu cast? Prave teraz riesime presklenie loggie so zabradlim a firmy nam za spodnu cast z lexanu chcu uctovat taku istu ciastku ako za samotne presklenie :confused: To sa mi zda dost predrazene...
Vdaka
Peter Briatka
14.01.08,06:45
Cena je samozrejme v závislosti od hrúbky... Samotný polykarbonát môžeš rátať cca. 800-1200 Skk/m2 + samozrejme rám... jeho cena tiež samozrejme závisí od jeho parametrov...
PS: Nedal by som si na loggiu žiadnu podobnú blbosť ani zasklenie...
alaya1
20.11.08,07:32
Dobry den, mam k Vam prosbu. Chcem si dat na balkon termoizolacnezaluzie, - priehladne, zaujima ma, aka je viditelnost na balkone, ak su zaluzie zatiahnute, nakolko vo firmach mi tvrdia, ze je skoro 100% co sa mne nezda, potrebujem pravdivu info...ved ponukaju mi za 12000sk, to nie je maly peniaz. Dalej by ma zaujimalo, o kolko stupnou je potom teplejsie, ci to ma vobec taky ucinok. Zasklit sklom nechceme, nakolko mame balkon na juh a v lete chceme mat cely otvoreny.
duves
20.11.08,07:39
To je čo, tie termoizolačné žalúzie"?

Ved ak su tam fugy, tak jasne že tam bude kosa v zime. Myslim, že to má účinok iba v lete, aby sa to neprehrievalo.
alaya1
20.11.08,07:54
To je čo, tie termoizolačné žalúzie"?

Ved ak su tam fugy, tak jasne že tam bude kosa v zime. Myslim, že to má účinok iba v lete, aby sa to neprehrievalo.
neviem, co su fugy, no na prospekte pisu, ze uspora je az 8-13 stupnov, preto sa pytam, ludi, ktori taketo termoizolacne rolety maju.
duves
20.11.08,11:34
Ved píšeš, že balkon nechcete zaskliť, že tam bude iba tzv.termožlúzia. Čo myslíš, ako to (ne)funguje v zime? Ako to udrží teplo v zime? Ved sú tam fugy medzi lamelami. Bude tade výmena vzduchu medzi exterierom a kvazi interierom lodžie. Alebo sa mýlim?
fuga=diera, medzera...atd.
Bionda
20.11.08,15:21
Mne osobne sa páčia balkóny so zasklením, avšak mám aj negatívnu skúsenosť s takýmto balkónom u svokry.
Madlá sa jej odlepili asi po necelom týždni, odsúvajú sa jej hrozne ťažko. Navyše ona na tom balkone fajčí- otvára si síce ,ale ten smrad tam je nasiaknutý všade- humáč.
Miroslavz
20.11.08,17:38
Má niekto z Vás skúsenosti so zasklením /zateplením/ balkóna lexanom?
Keďže manžel je proti plastovým žalúziám, ktoré má na paneláku väčšina, ja zase proti sklu, keďže bývame na najvyššom poschodí a balkón je zo severnej strany a bojím sa, čo ak sa rozbije a zosype sa na niekomu na hlavu. Po poslednom nárazovom vetre mám rozbité balkónové dvere. Firma, ktorú sme oslovili, uviedla, že sklo osadzujú klasické a ak chcem lexan, bude to ešte o nejakých 5 tis. viac ako pri skle. Pozrela som si cenníky lexanu, ale nejak sa mi to nezdá. Balkón 2,8 m, výška 1,6 m od madla po strop + zateplenie spodnej časti mi uviedli na cca 27 tis. Sk, pri plaste do 15. tis. Aké máte skúsenosti?
dobrý deň

pozrite sa na www.zasklievania.sk
robia aj s lexanom
alaya1
21.11.08,06:36
Ved píšeš, že balkon nechcete zaskliť, že tam bude iba tzv.termožlúzia. Čo myslíš, ako to (ne)funguje v zime? Ako to udrží teplo v zime? Ved sú tam fugy medzi lamelami. Bude tade výmena vzduchu medzi exterierom a kvazi interierom lodžie. Alebo sa mýlim?
fuga=diera, medzera...atd.
No, ak sa volaju termoizilacne, mali by mat nejake tepelne vlastnosti, nie? Preto som sa pytala, ci tu nie je niekto kto take rolety ma, aby som sa poradila s clovekom, co s tym ma konkretnu skusenost
bef
21.11.08,08:16
Má niekto z Vás skúsenosti so zasklením /zateplením/ balkóna lexanom?
Keďže manžel je proti plastovým žalúziám, ktoré má na paneláku väčšina, ja zase proti sklu, keďže bývame na najvyššom poschodí a balkón je zo severnej strany a bojím sa, čo ak sa rozbije a zosype sa na niekomu na hlavu. Po poslednom nárazovom vetre mám rozbité balkónové dvere. Firma, ktorú sme oslovili, uviedla, že sklo osadzujú klasické a ak chcem lexan, bude to ešte o nejakých 5 tis. viac ako pri skle. Pozrela som si cenníky lexanu, ale nejak sa mi to nezdá. Balkón 2,8 m, výška 1,6 m od madla po strop + zateplenie spodnej časti mi uviedli na cca 27 tis. Sk, pri plaste do 15. tis. Aké máte skúsenosti?

Tiež bývame na 8 poschodí a uvažujeme o uzatvorení balkóna a najviac sa mi páčil bezrámový systém OPTIMI, kde používajú sklo ale tvrdené, len ma zastavila tá vysoká cena.
Ak by mal niekto uvedený systém, podeľte sa so svojimi skúsenosťami.

http://www.hhpp.sk/balkony-terasy-optimi.php

Pekný deň :)
Miroslavz
21.11.08,19:36
A mne sa najviac páči švedsky systém. Je tiež bezramovy a stojí cca: 58.000,-
kukni na
http://www.zasklievania.sk/
duves
22.11.08,06:06
Švédsky mam od augusta. Teraz ocenujem. Na balkone mame kapustu v hrnci, jablká a dnes som pozeral ako sneží. No parada.
http://picasaweb.google.com/duves1/ZATEPLOVANIEDOMU#5242951786446550994

Robila f. www.bomax.sk (http://www.bomax.sk)
duves
23.11.08,11:54
Miroslavz
10.10.09,08:02
www.zasklievanie.eu
zuzu11
26.11.09,22:40
Dobrý deň,

Firma MONT-SK, s. r. o., Vám namontuje balkón s Al profilmi aj lexanom a stalo by Vás to 584 eur. A montuju originál švedsky systém Expodul. Kontakt je 0905 205 774.
kulka
08.06.11,07:51
Mna by zaujimalo,ci ma niekto skusenosti s bratislavskou firmou Jordan-SP, idu nam zateplovat cinziak a renovovat balkony, jedna sa mi o to, ze mam obavy, kedze chcu urezat stavajuce zelezne zabradlie a miesto toho dat lexan, ci je tento dostatocne bezpecny,predsa len sa mi to zda dost krehke, aj ked su tieto materialy certifikovane, kazdy vie, kto ma deti, ako vymyslaju a pri extremnych teplotach v zime ci v lete by mohol tento material byt este krehkejsi. Videla som v ich galerii uz podobnym systemom balkony urobene, tak snad ma niekto s tym skusenosti a mohol by ma "ukludnit" .
Taktiez sme ziadali mineralnu vlnu a presvedcili nas o tom, ze v pripade starsich cinziakov je zbytocna a lepsi je 10mm polystyren, no tak uz vazne neviem, lahko presvedcia laikov...
My si potom samozrejme chceme uzavriet aj zvysok balkona, ale to budeme riesit az za par mesiacov...
popoiu
02.07.11,11:56
Dobrý deň,
my máme záujem o zasklenie 2 balkónov, toto leto sa v našom paneláku začne kompletná rekonštrukcia, čiže aj balkóny sa budú rekonštruovať (výmena dlažby, konštrukcie), chceli by sme ich dať zaskliť, ale nemáme žiadne osobné skúsenosti s firmami, čo to v Žiline ponúkajú. Vie nám niekto odporučiť firmu, s ktorou bol spokojný? Ďakujem.