babyslecna
08.11.06,10:13
Dobrý deň,

som živnostníčka a príležitostne (cca raz za mesiac na jeden deň) zamestnávam ľudí na dohodu o vykonaní práce alebo na dohodu o brigádnickej práci študenta.

Chcem sa opýtať, že ked mi dohodár pri prvom podpísaní dohody podpíše taktiež vyhlásenie na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti, musí mi to vyhlásenie taktiež podpísať pri každej ďalšej podpísanej dohode? Alebo stačí keď mi to podpíše len raz ročne? Môže to vyhlásenie podpísať aj u iných zamestnávateľov počas roka?

Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. Vopred ďakujem za odpoveď.
katkaj
08.11.06,09:16
Dobrý deň,

som živnostníčka a príležitostne (cca raz za mesiac na jeden deň) zamestnávam ľudí na dohodu o vykonaní práce alebo na dohodu o brigádnickej práci študenta.

Chcem sa opýtať, že ked mi dohodár pri prvom podpísaní dohody podpíše taktiež vyhlásenie na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti, musí mi to vyhlásenie taktiež podpísať pri každej ďalšej podpísanej dohode? Alebo stačí keď mi to podpíše len raz ročne? Môže to vyhlásenie podpísať aj u iných zamestnávateľov počas roka?

Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. Vopred ďakujem za odpoveď.

Vyhlásenie môže podpísať len u jedného zamestnávateľa v mesiaci. Takže treba sledovať na tento účel pracovný vzťah mesačne a nie ročne.
Pokiaľ tie dohody nenadväzujú na seba a sú medzi nimi časové rozostupy tak by podľa mňa malo byť vyhlásenie podpísané pri každej novej dohode.