ninuška
08.11.06,12:32
Prosím Vás nemáte niekto tlačivo :Splnomocnenie na jazdu firemným vozidlom?
Bolo uverejnené v publ. 1000 riešení č. 5 z roku 2004 pod č.729.,
ja sa k tej publikácii nemôžem dostať,
vopred ďakujem
ivako
08.11.06,12:42
Otázka znela:Ak je vlastníkom vozidla PO, musí dať nejaké splnomocnenie tomu, kto auto používa? Ak áno-aké? Mení sa niečo, ak uvedená osoba vycestuje do zahraničia?
Odpoveď: Nie je nám známy žiadny právny predpis, ktorý by ustanovoval povinnosť dať splnomocnenie, resp. nejaké zvláštne povolenie, zamestnancovi, príp.inej osobe, ktorá bude riadiť vozidlo zahrnuté v obchodnom majetku PO. Takáto možnosť, resp. povinnosť by mohla vyplývať skôr z interných predpisov danej PO /napr. z dopravného poriadku, v zmysle ktorého sa v spoločnosti prevádzkujú dopravné prostriedky/. Možno tiež v tejto súvislosti uviesť, že zamestnávateľ vysielajúci zamestnanca na pracovnú cestu, v cestovnom príkaze písomne určí podmienky pracovnej cesty-t.j. aj spôsob dopravy. Toto možno potom považovať za určitý spôsob splnomocnenia pre jazdu vozidlom, ktoré je majetkom zamestnávateľa.
Gabi03
08.11.06,12:44
Vodič služobného auta je tzv. referenčný vodič, ktorý by mal byť podľa nejakej vyhlášky (zákona?) preškolený. Myslím, že týmto preškolením, kde sa vydáva doklad o preškolení, firma splnomocňuje ZCa na vedenie služobného vozidla.
ivako
08.11.06,12:45
Zabudla som napísať, že žiadne tlačivo splnomocnenia tam uvedené nie je.
Z vlastným skúseností však viem, že bez splnomocnenia sa na Ukrajinu na firemnom aute nedostaneš.
Gabi03
13.11.06,08:26
Vodič služobného auta je tzv. referenčný vodič, ktorý by mal byť podľa nejakej vyhlášky (zákona?) preškolený. Myslím, že týmto preškolením, kde sa vydáva doklad o preškolení, firma splnomocňuje ZCa na vedenie služobného vozidla.

Mám nové informácia (strašne aktuálne :D ), že táto moja vyhláška neplatí od 1.1.2006.
Ospravedlňujem sa.