ilona
08.12.04,08:28
Vie mi niekto poradiť,či v roku 2004 idú úroky z úveru do nákladov,alebo do obstaravacej ceny hmotného majetku.Viem,že niekedy úroky z úveru,ktorý bol zobratý na nákup HIM išli do vstupnej ceny tohoto majetku až do kolaudácii.Ak niekto máte s tým čerstvé skúsenosti napíste.
accad
08.12.04,14:56
Podľa Opatrenia MF č.23 054/2002-92, ... postupy účtovania v PÚ § 35 ods.2 písm.h -
Na účte 042 - Obstaranie dlhodobého HM sa neúčtujú a nie sú súčasťou obstarávacej ceny DHM úroky s účinnosťou od 1.1.2003. Pre r.2004 nedošlo v tomto k zmene.
jeso
24.03.05,22:35
chcem sa vrátiť k tejto téme- jednoduché účtovníctvo
dnes mi jedna známa povedala, že úroky z investičného úveru /kúpila sa budova /v JU nemôžem dať do nákladov !!!!
Je to pravda ?
jeso
24.03.05,22:42
skôste odpovedať-lebo dnes asi nezaspím...
andrej_rv
24.03.05,23:14
skôste odpovedať-lebo dnes asi nezaspím...Stav k 31.12.2004 bol taký, že každý úrok, ak čerpanie úveru súvisí s podnikateľskou činnosťou, sa povinne účtuje do nákladov, teda ani u investičného úveru v žiadnom prípade nie do obstarávacej ceny. Od 1.1.2005 si v súlade s novelou postupov účtovania v JÚ § 11 ods. 3 písm. g rozhodne daňovník, či úrok z investičných úverov dá do nákladov alebo do obstarávacej ceny. Dobrú noc.
jeso
24.03.05,23:39
Stav k 31.12.2004 bol taký, že každý úrok, ak čerpanie úveru súvisí s podnikateľskou činnosťou, sa povinne účtuje do nákladov, teda ani u investičného úveru v žiadnom prípade nie do obstarávacej ceny. Od 1.1.2005 si v súlade s novelou postupov účtovania v JÚ § 11 ods. 3 písm. g rozhodne daňovník, či úrok z investičných úverov dá do nákladov alebo do obstarávacej ceny. Dobrú noc.
velmi pekne dakujem ...