Jozef
08.11.06,14:15
Caute poradaci,

prosim vas kto mi vie poradit, ci pri prevadzkovani e-shopu na udaje, ktore sa zadavaju pri registracii potrebujem suhlas doktnutej osoby.
Pri registracii zadavaju sa :
meno a priezvisko
bydlisko
telefon
e-mail
Podla mna by som suhlas nepotreboval, ale nie som si isty.
Vdaka
Leila2006
08.11.06,13:31
Ved ta osoba si ich tam dobrovolne uvedie, čiže ty ten súhlas máš, ale musíš jej zaručit, že poskytnuté údaje použiješ len v súvislosti s plnením záväzkov vyplývajúcich z kúpnej zmluvy a neposkytneš ich tretím osobám. Pod touto podmnienkou ti ich zákazník poskytne, vyplýva to zo zákona o ochrane osobných údajov.
katkaj
08.11.06,13:38
Ved ta osoba si ich tam dobrovolne uvedie, čiže ty ten súhlas máš, ale musíš jej zaručit, že poskytnuté údaje použiješ len v súvislosti s plnením záväzkov vyplývajúcich z kúpnej zmluvy a neposkytneš ich tretím osobám. Pod touto podmnienkou ti ich zákazník poskytne, vyplýva to zo zákona o ochrane osobných údajov.
Určite by som to ale riešila aspoň nejakým oznamom na stránke že poskytujú osobné údaje a bude sa s nimi nakladať tak a tak.

Skús popozerať aj tu na Porade. Je tu toho o tejto téme dosť popísané.
napríklad aj tu ochrana osobných údajov (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=ochrana+osobn%FDch+%FAdajov) :)