Gabi03
08.11.06,14:47
Zaujímala by som sa o začiatkoch pri zakladaní autoservisu. Môj jeden známy zrejme nedostane na výber a bude si musieť spraviť živnosť. Problém má ale s priestormi. Hoci nejaké by sa našli, neviem, či sú vhodné na dané podnikanie. Ak vie niekto poradiť, aké sú podmienky pri prevádzkovaní servisu, ktoré zákony sa tohoto týkajú (myslím tým napr. hygiena, odpady a pod.). Kto má s tým skúsenosti, resp. kde mám hľadať?
Za každú reakciu budem vďačná.
marcik
08.11.06,14:07
Takže okr.úrad životného prostredia,okr.hygienik, požiarnici a aj súhlas mesta!!Všetky tieto úrady treba obehať a potom si ešte zohnať jednu firmu na likvidáciu odpadov, s nimi treba uzavrieť zmluvu o zbere a likvidácii neb.odp.hádam som na nič nezabudla!
marcik
08.11.06,14:09
Všetky tieto úrady musia vydať písomný súhlas na prevádzku,a bude treba aj vypracovať plán odp.hospodárstva a požiadať živ.prostredie o súhlas o nakladanie s nebezp.odpadom, ten sa dáva na určitú dobu, myslím 3 roky,alebo 5r.Ale toto ti vedia vypracovať za Sk aj tá firma na likv.odpadu.!
marcik
08.11.06,14:12
Ozaj a ešte som zabudla na havarij.plán a hasiace prístroje a školenie BOZP.Ale to tiež stačí si zohnať požiarneho technika a on všetko vyrieši za vás!