Ksena
08.11.06,15:50
Dobrý večer, vie mi niekto poradiť, čo stým:
SZČO kúpila osobné motorové vozidlo v júni 2006, na DI prihlásil auto pod IČOM a zaplatil cestnú daň, ale teraz by chel, auto zaradiť do osobného používania. Musí ísť na DI zmeniť IČO na RČ? Je to problém ?:confused:

Ďakujem za pomoc
suzuki
08.11.06,14:51
čo je DI??
Pepa
08.11.06,14:55
čo je DI??
dopravný inšpektorát:)
suzuki
08.11.06,15:00
No podľa mňa to treba zmeniť, pretože na "DI" je ako majiteľ vedený podnikateľ a teraz chce byť majiteľ vedený ako súkromná osoba. A na základe tejto zmeny v techničáku by som vyradila auto z majetku.
AHA
08.11.06,15:02
A chce SZČO úplne zrušiť to zaradenie do majetku akoby nebolo alebo
chce ho vyradiť z majetku do osobného uživania.
Ksena
09.11.06,06:48
Osobné auto chce zaradiť do osobného užívania.
Musí ísť SZČO ísť na políciu urobiť tú zmenu, alebo to stačí urobiť tak, že osobné auto nezaradím do majetku podnikateľa bez zápisu v techničáku a nebudem uplatňovať na neho odpisy a ostatné náklady?
AHA
09.11.06,07:20
Na DI musí byť auto prepísané, na DU treba odhlásiť a požiadať o vrátenie
cestnej dane.
Milan Benka
09.11.06,07:38
To ako prepísať zo seba na seba? A za to ešte platiť poplatky?
AHA
09.11.06,08:57
Nie ale nesmie tam byť IČO firmy ale rodné číslo, môj manžel s tým mal problém nie z DU ale s policajtami.
Milan Benka
09.11.06,08:58
Nie ale nesmie tam byť IČO firmy ale rodné číslo, môj manžel s tým mal problém nie z DU ale s policajtami.

Aký problém s nimi mal ?
AHA
09.11.06,10:33
Nezisťovala som či majú na to nárok ale žiadali od neho aby im preukázal či má
zaplatenú cestnú daň a kedže to auto už bolo vyradené z podnikania tak
jasne, že to zaplatené nebolo. On im povedal, že auto už nie je v podnikaní len ho ešte nebol prepísať tak ho chceli sankcionovať, že do 8 dní musí
byť urobený prepis auta aj keď sa tam zmení iba rodné číslo namiesto IČO.
Milan Benka
09.11.06,10:39
Nezisťovala som či majú na to nárok ale žiadali od neho aby im preukázal či má
zaplatenú cestnú daň a kedže to auto už bolo vyradené z podnikania tak
jasne, že to zaplatené nebolo. On im povedal, že auto už nie je v podnikaní len ho ešte nebol prepísať tak ho chceli sankcionovať, že do 8 dní musí
byť urobený prepis auta aj keď sa tam zmení iba rodné číslo namiesto IČO.

Na základe čoho by im mal preukazovať zaplatenie cestnej dane ? To snáď mysleli ako vtip, nie ?
AHA
09.11.06,11:15
Určite to nemysleli ako vtip tu na východe policajti veľmi radi buzerujú
ak zastavia auto a o niekoľko dní nato dostal manžel predvolanku DI. Potom
sme to vybavovali cez známeho a urobil sa prepis.
adamuro
15.11.06,08:25
To teda zasnem! Nemyslim si, ze by vsetci, co maju auto v podnikani a maju zaplatenu cestnu dan, nosili pri sebe akekolvek potvrdenie o zaplateni tejto cestnej dane?! :-
Ale dobre vediet, ze je nutne prepisat v TP pri preradeni do osobneho uzivania z ICO na RC.... Len by ma zaujimalo, aky je tam spravny poplatok?
Peterka
15.11.06,09:01
Fyzická osoba je vždy majiteľom auta bez ohľadu či má IČO zapísané v TP alôebo nie, z hľadiska daňového vyradenie z podnikania znamená prestať o auta účtovať (odpisy, PHM....) z hľadiska polície neviem poradiť.
Evanka
15.11.06,09:25
Dobrý večer, vie mi niekto poradiť, čo stým:
SZČO kúpila osobné motorové vozidlo v júni 2006, na DI prihlásil auto pod IČOM a zaplatil cestnú daň, ale teraz by chel, auto zaradiť do osobného používania. Musí ísť na DI zmeniť IČO na RČ? Je to problém ?:confused:

Ďakujem za pomoc
SZČO a FO je stále tá istá osoba. (Iný je vzťah firma (s.r.o., a.s.,...) a FO spoločník firmy.
Ak bude naďalej automobil používať pri podnikaní, musí byť DzMV zaplatená, aj keď nebude automobil zaradený do podnikania. Iné by bolo, ak automobil nebude využívať na podnikanie vôbec....
Z daňového pohľadu ak automobil nebude zaradený do podnikania, nebude využívať odpisy, je v podstate jedno, či je auto na IČO, alebo na RČ.
Johanka
15.11.06,18:33
Súhlasím s Evankou, je nezmysel prepisovať auto z IČ-a na rodné číslo , keď je vlastníkom MV fyzická osoba. Pre porovnanie regionálneho prístupu :D , u nás policajti takéto úkony nevykonávajú.
Janinkaaa
29.11.06,09:37
Trochu mám odlišnú otázku, ale nechcela som zakladať novú tému.

SRO kúpila od FO-SZČO os. automobil za 140 000,00 Sk.
Jedná sa o 5-ročnú FABIU, ktorú FO-SZČO už odpísala vo svojom účtovníctve a stále toto auto mala zaradené v majetku až do dňa predaja.
Pre FO to bude príjem ovplyvňujúci základ dane.

V SRO som to urobila takto :
Dňa 01. 11. 2006 SRO zaradila toto auto do svojho majetku s obstarávacou cenou 140 000,00 Sk a bude ho odpisovať 4 roky.
Je to správne, môže SRO odpisovať 4 roky auto, keď už bolo odpísané v inej firme ?
AHA
29.11.06,10:33
Trochu mám odlišnú otázku, ale nechcela som zakladať novú tému.

SRO kúpila od FO-SZČO os. automobil za 140 000,00 Sk.
Jedná sa o 5-ročnú FABIU, ktorú FO-SZČO už odpísala vo svojom účtovníctve a stále toto auto mala zaradené v majetku až do dňa predaja.
Pre FO to bude príjem ovplyvňujúci základ dane.

V SRO som to urobila takto :
Dňa 01. 11. 2006 SRO zaradila toto auto do svojho majetku s obstarávacou cenou 140 000,00 Sk a bude ho odpisovať 4 roky.
Je to správne, môže SRO odpisovať 4 roky auto, keď už bolo odpísané v inej firme ?
Prečo by nemohla veď predtým to nebol náklad sro ale inej firmy.
SRO auto odpisovať môže.
Manual
29.11.06,10:40
T
V SRO som to urobila takto :
Dňa 01. 11. 2006 SRO zaradila toto auto do svojho majetku s obstarávacou cenou 140 000,00 Sk a bude ho odpisovať 4 roky.
Je to správne, môže SRO odpisovať 4 roky auto, keď už bolo odpísané v inej firme ?
Ano môže, pre SRO je to "nový" automobil.
Pekný deň...:)
Janinkaaa
29.11.06,10:56
Ďakujem Vám veľmi pekne za Vaše odpovede.
Potešili ste ma.
tomasz
04.01.07,15:37
Fyzická osoba je vždy majiteľom auta bez ohľadu či má IČO zapísané v TP alôebo nie, z hľadiska daňového vyradenie z podnikania znamená prestať o auta účtovať (odpisy, PHM....) z hľadiska polície neviem poradiť.
Ahojte.
Mňa by zaujímal opačný prípad, keď FO zakúpil OA v 10/2006 na RČ, podla tohto príspevku auto môžem "hocikedy" zaradiť do majetku SZČO (za auto zaplatil 1/3 asi to ide cez skoda-kredit, v TP je FO vedený ako držiteľ vozidla). Je to takto logické, alebo treba spraviť zmenu v zmluvných podmienkach so spoločnosťou - prepísať na IČO.

ďakujem