jozef67
08.11.06,17:52
Prosím o radu - v r.2005 som uzavrel Diaľkové študium u HUMBOLDT-u, ale študijný material mi poslali na dobierku v termíne keď som bol na liečení v kúpeloch , utrpel som ťažký prac.úraz, tak som dobierku nemohol prevziať a bola poštou vrátená. Ale po roku mi prišlo od firmi DC GROUP ,ktorá vymáha pohľadávky, že dlhujem HUMB. 8613.- SKK a mám to do 15 dní uhradiť z upozornením ak tak nespravím tak budú nasledovať: -návštevy , súd , exekútor a pod. Neviem čo mám robiť lebo platiť za služby ktoré som nevyužival (vzdelávanie) sa mi vidí dosť neseriozné. Za radu vopred ďakujem!
Danila
08.11.06,17:04
Prosím o radu - v r.2005 som uzavrel Diaľkové študium u HUMBOLDT-u, ale študijný material mi poslali na dobierku v termíne keď som bol na liečení v kúpeloch , utrpel som ťažký prac.úraz, tak som dobierku nemohol prevziať a bola poštou vrátená. Ale po roku mi prišlo od firmi DC GROUP ,ktorá vymáha pohľadávky, že dlhujem HUMB. 8613.- SKK a mám to do 15 dní uhradiť z upozornením ak tak nespravím tak budú nasledovať: -návštevy , súd , exekútor a pod. Neviem čo mám robiť lebo platiť za služby ktoré som nevyužival (vzdelávanie) sa mi vidí dosť neseriozné. Za radu vopred ďakujem!Ak si štúdijné materiály neprevzal, a dobierka sa vrátila/ navyše si bol mimo bydliska zo zdravotných dôvodov/ tak žiadna pohľadávka nevznikla. A keďže nevznikla, lebo si nič neprevzal, tak ani nič neuhradíš. Doporučeným listom sa k danej veci vyjadri, a prever, či náhodou dobierku niekto neprevzal za teba. Lebo ktovie.
abel
08.11.06,17:12
Dôležité je, čo si podpísal v zmluve. Ale v každom prípade treba s nimi komunikovať a vysvetliť si to.