chicago
08.11.06,19:10
Dobrý deň prajem všetkým,

môže mi niekto poradiť ?:) V §141 Zákonníka práce sa hovorí o 7 dňoch v kalendárnom roku, ktoré slúžia v prípade sprevádzania chorého rod. príslušníka k lekárovi s náhradou mzdy. Chcela by som sa opýtať, ako sa to ráta. Berie sa to ako dovolenka? Čo ak zamestnanec vymešká napr. "len" 3. hodinky z pracovného času. Prosím, prosím poraďťe. Musím túto info odovzdať ďalej.

Ďakujem, ďakujem. :o

JanaH
Nika
08.11.06,19:02
EkoMax
08.11.06,19:12
Ja mám podobný problém, zamestnanec si nárokuje náhradu mzdy, nakoľko mu manželka porodila dieťa. Pozerala som v zákone, má nárok na náhradu na čas nevyhnutný na dovoz a odvoz do zdrav. zariadenia. Uvedený zamestnanec žiada náhradu za 3 dni ako ošetrovanie člena rodiny. Neviem či je možné to uznať, z praxe mám skúsenosti, že v takýchto prípadoch si manželia berú dovolenku. Veď nerodil on a manželka je v nemocnici, takže nevidím dôvod na ošetrovanie člena rodiny.
Nika
08.11.06,19:14
Ja mám podobný problém, zamestnanec si nárokuje náhradu mzdy, nakoľko mu manželka porodila dieťa. Pozerala som v zákone, má nárok na náhradu na čas nevyhnutný na dovoz a odvoz do zdrav. zariadenia. Uvedený zamestnanec žiada náhradu za 3 dni ako ošetrovanie člena rodiny. Neviem či je možné to uznať, z praxe mám skúsenosti, že v takýchto prípadoch si manželia berú dovolenku. Veď nerodil on a manželka je v nemocnici, takže nevidím dôvod na ošetrovanie člena rodiny.

Ak by bol doma s ďalším dieťaťom tak by mal nárok na OČR, ale inak asi len dovolenku.
EkoMax
08.11.06,19:16
Ak by bol doma s ďalším dieťaťom tak by mal nárok na OČR, ale inak asi len dovolenku.
Vďaka, nebola som si istá. :)
sonka1
09.11.06,06:10
Ak by bol doma s ďalším dieťaťom tak by mal nárok na OČR, ale inak asi len dovolenku.

Samozrejme, že musí mať OČR vystavenú lekárom...........
Chobot
09.11.06,08:22
Ja mám podobný problém, zamestnanec si nárokuje náhradu mzdy, nakoľko mu manželka porodila dieťa. Pozerala som v zákone, má nárok na náhradu na čas nevyhnutný na dovoz a odvoz do zdrav. zariadenia. Uvedený zamestnanec žiada náhradu za 3 dni ako ošetrovanie člena rodiny. Neviem či je možné to uznať, z praxe mám skúsenosti, že v takýchto prípadoch si manželia berú dovolenku. Veď nerodil on a manželka je v nemocnici, takže nevidím dôvod na ošetrovanie člena rodiny.

A čo porábal počas tých 3 dní, kým jeho manželka bola v nemocnici po pôrode?
Marína
09.11.06,10:40
A čo porábal počas tých 3 dní, kým jeho manželka bola v nemocnici po pôrode? Žeby toto?;)
azuz
09.11.06,11:01
Žeby toto?;)
:D No tak na "toto" by si OČR vybavoval dosť ťažko!:p
Nika
09.11.06,12:00
:D No tak na "toto" by si OČR vybavoval dosť ťažko!:p

Na "toto" možno PN by dostal :D .
EkoMax
09.11.06,12:33
Dnes už vybavíte PN asi na všetko. :) :) :)
chicago
09.11.06,17:15
Nika,

našla som, čo som potrebovala, ďakujem :0) .

Samozrejme, ďakujem všetkým. :0)