Vlasta Č.
09.11.06,07:57
Prosím o radu ako postupovať pri dovoze materiálu z Číny?
Čo treba všetko urobiť, je to môj prvý prípad.
Vďaka!
Vladimír Ozimý
09.11.06,08:55
nooo je to dovoz z tretích krajín...čiže budete musieť vypísať JCD alebo si najmete firmu a na colnici Vám vyrubia colný dlh to jest dph+clo a to musíte vyrovnať do hm 8 dní? už si nepamätám to bolo dávno keď som robil s JCD...
Vlasta Č.
09.11.06,11:04
No to všetko je fajn, ale to JCD si kúpim v papiernictve? a kedy mám ísť na colnicu? Je to pre mňa španielska dedina.
Vlasta Č.
05.01.07,05:24
Už nastal ten deň. Dostali sme tovar z 3. krajiny, prepravná spoločnosť nám vybavila colné formality, poslala nám fa s priloženým JCD a výmerom platieb a na fa uviedla ,že v zákonom stanovenej lehote uhradí vyčíslený colný dlh colnému úradu a preto žiadajú poukázať peňažné prostriedky na ich účet - teda zaplatiť DPH.
Ja si teda zaevidujem do záväzkov došlú fa od prep. spol.?
A čo s JCD, ktoré v podstate za nás zaplatila preprav. spol.?
Uvádza sa to niekde v priznaní k DPH? A ktorý dfátum je platný , keď uhrádzala prep. spol. colnému úradu alebo my prepravnej spol.?

Poradí mi prosím niekto?:mee:
Vopred vďaka!!!
Vlasta Č.
17.01.07,12:37
Prosííím poraďte mi niekto!!!
Dovoz z 3. krajín, colné formality vybavovala prepravná spol..
Mám faktúru od firmy zo zahraničia, druhú od prepravnej spol. za clo a dph, kt. uhradili oni za nás, a ešte mám JCD.
Vopred veľmi pekne ďakujem!!!
marcelaStanakova
23.01.07,09:02
Chcela by som vedieť čo má spraviť neplatca DPH, keď nakúpil tovar z ameriky ohľadom 19%DPH?
ĎAKUJEM MARCELA
Vlasta Č.
23.01.07,09:16
Milí poraďáci,
doteraz mi nikto neodpovedal na môj dotaz ohľadom dovozu tovaru.
Veľmi pekne Vás prosím, ak má niekto skúsenosti v tejto oblasti, poraďte!
Pre kompletné informácie:
Doviezli sme tovar z Turecka:
- mám fa z Tuecka, dátum vystavenia 5.11.2006, tovar došiel 5.12.2006.
- mám fa od prepravnej spoločnosti, kt. nám vybavovala colné formality s priloženou kópiou JCD a kópiou výmeru platieb - suma je rovná DPH 1559,-Sk, dátum vystavenia je 20.12.2006.
- mám originál JCD s priloženým originálom výmeru platieb a listom od prepravnej spoločnosti kt. nahrádza kópiu bank. výpisu, kde oznamujú, že zaplatili sumu JCD colnému úradu 22.12.2006.
Ako a kde zaevidovať uvedené doklady?
Čo a kde uviesť v daňovom priznaní k DPH?

Za všetky rady vopred Ď A K U J E M!!!
ALBO
23.01.07,09:48
nárok podľa §51/1/d, v DP dec na r. 17
Vlasta Č.
23.01.07,10:27
Ďakujem!!!
Len ešte potrebujem vedieť: účtujem v Alfe ako tam zaevidovať tie tri doklady. Fa od dodávateľa a prep. spol. sú klasické záväzky? A čo s úhradou JCD, keď to uhradila prep. spol.?
Vlasta Č.
23.01.07,13:12
Prosím, nikto nemá skúsenosti???
renča1
23.01.07,15:12
Ďakujem!!!
Len ešte potrebujem vedieť: účtujem v Alfe ako tam zaevidovať tie tri doklady. Fa od dodávateľa a prep. spol. sú klasické záväzky? A čo s úhradou JCD, keď to uhradila prep. spol.?


Fa za prepravu od slovens.platiteľa sa naúčtuje v alfe , ako klasický záväzok. Doklad o oznámení zaplatenej dph od dodávateľa spolu aj s pripnutým JCd zaeviduješ do knihy závazku. Typ dokladu si vyber JCD a zaradíš ho do riadku , ako napísala ALBO. Úhradu musíte poukázať na účet preprav.spoločnosti.