stratena
09.11.06,08:31
nas zamestnavatel si chce otvorit pobocku v madarsku a chce aby tam pracoval zamestnanec zamestnany na slovensku ale pracu by vykonaval v madarsku. Zamestnavatel sa ma pyta na co vsetko ma zamestnanec narok, co mu mozeme a nemozeme zo zakona preplatit. Myslim si ze to pracovna cesta nebude kedze podla zakonika prace §57 sa za pracovnu cestu nepovazuje ak vyslanie na pracovnu cestu vyplyva priamo z povahy dohodnuteho druhu prace alebo miesta vykonu prace alebo ak moznost vyslania na pracovnu cestu je dohodnuta v pracovnej zmluve. Myslim si ze by bolo vyhodnejsie aby bol zamestnany v zahranici kedze tam bude stala prevadzkaren. Ale to sa ma nepyta ona sa ma pyta co vsetko mu mozeme preplatit a nemozeme. Podla mna ma narok na stravne listky teda zabezpecit stravu a co potom s pripadnym ubytovanim alebo dopravu...a este otazka neviete ake odovody su v madarsku? su nizsie ako na slovensku?je to porovnatelne?
Dakujem
dreki
19.09.07,06:19
Ak zamestnanec suhlasi ze bude kazdy den na sluzobnej ceste tak preco by sa mu nemohli dat všetky cestovne nahrady? Miesto vykonu prace sa napise na Slovensku a dovodov na sluzobnu cestu je dost len by mal s tym suhlasit a to tu asi problem nebude.