LENDŽA
09.11.06,09:49
Ahojte
Chcem sa spýtať : mám živnosť na vedenie účtovníctva , môžem sa aj zamestnať do TPP ako ,vedenie účtovníctva a miezd ,?Živnosť nemôžem zrušiť z dôvodu zobratia príspevku z ÚP. Ďakujem
Jozef Mihál
09.11.06,08:54
Áno .
LENDŽA
09.11.06,09:04
PZ bude uzatvorená ako so zamestnancom? Už som z toho pomýlená. V predošlích príspevkoch bolo písané , niečo o zmluvách o dielo a problémom s DÚ. Ďakujem
Jozef Mihál
09.11.06,09:06
PZ sú všetky uzatvárané medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Robíte si zbytočné starosti. Pokojne sa zamestnajte, akokeby ste tú živnosť nemali.
LENDŽA
09.11.06,09:14
čiže mohla by som sa zamestnať hoci aj ako predavačka? Bola som na niekoľko konkurzov a skoro všetci s tým mali problém. Nevedeli či mi majú faktúrovať , alebo ma zamestnať a aké s tým budú mať problémi .A tak skončil každý môj pohovor. Ďakujem.
katkaj
09.11.06,09:17
čiže mohla by som sa zamestnať hoci aj ako predavačka? Bola som na niekoľko konkurzov a skoro všetci s tým mali problém. Nevedeli či mi majú faktúrovať , alebo ma zamestnať a aké s tým budú mať problémi .A tak skončil každý môj pohovor. Ďakujem.

V dnešnej dobe nie je nič výnimočné byť zamestnaný na TPP a popri tom podnikať :) Takže kľudne môžeš mať aj niekoľko pracovných pomerov a pri tom aj živnosť. Je len na tebe ako sa rozhodneš a budeš to časovo stíhať. Živnosť neznamená zákaz zamestnania sa ;)
LENDŽA
09.11.06,09:24
Podľa toho čo čítam so si pomýlila živnostíka , kt. fakturuje svojmu tzv. zamestnávaťeľovi? A ak sa zamestnám na PZ ako budem postupovať. Vypracujem si PZ a zaevidujem sa do poisťovní ?Ďakujem
katkaj
09.11.06,09:27
Podľa toho čo čítam so si pomýlila živnostíka , kt. fakturuje svojmu tzv. zamestnávaťeľovi? A ak sa zamestnám na PZ ako budem postupovať. Vypracujem si PZ a zaevidujem sa do poisťovní ?Ďakujem

Ak sa zamestnáš u nejakého zamestnávateľa tak zamestnávateľ ti vypracuje Pracovnú zmluvu a prihlási ťa do poisťovní. Ty sa nemusíš hlásiť z titulu zamestnania. A následne ti vypláca dohodnutú odmenu z ktorej ti zráža daň a zákonné odvody
LENDŽA
09.11.06,09:30
Takže mám nárok aj na dovolenku a strav. lístky ,...?
katkaj
09.11.06,09:32
Takže mám nárok aj na dovolenku a strav. lístky ,...?

Samozrejme. Pri uzatvorení pracovného pomeru budeš mať nárok na všetky náležitosti podľa Zákonníka práce. Takže aj na dovolenku a stravné lístky :)
LENDŽA
09.11.06,09:35
Ďakujem, veľmi ste mi pomohli.:)
sysula
09.11.06,09:42
Len si musíš dať pozor, pretože ak si brala príspevok z ÚP, tak musíš mať vyšší príjem z toho, na čo si čerpala príspevok, ako z inej činnosti. Inak by si musela alikvotnú čiastku príspevku vrátiť.
Pekný deň
LENDŽA
09.11.06,09:53
Tak to som nevedela ešte šťastie.Myslela som si ,že príspevok sa vracia iba pri zrušení živnosti.Ďakujem.
Marta3
12.11.06,15:30
Skús si to radšej overiť na ÚP, ja som tiež dostala príspevok a mám také informácie, že počas dvoch rokov nemôžem uzatvoriť TPP - ináč je to porušenie zmluvy a pomerná časť príspevku sa musí vrátiť. Ak som to zle pochopila, tak budem rada.
Melnick
12.11.06,16:39
Pochopila si správne. Pri nedodržaní podmienok musíš vrátiť alik.časť príspevku.