pavol156
09.11.06,08:55
Prajem pekný deň všetkým poraďákom.
Vedel by mi poslať niekto link, resp. ma nejakým spôsobom nasmerovať ohľadom práce z psychológie na tému : Pozorovanie osoby. Ide o to, že je potrebné pozorovať určitú osobu pri rôznych aktivitách počas 4 rôznych dní, v tú istú hodinu v čase cca 15 min. Je potrebné zachytiť rôzne variácie správania - objektívne zhodnotiť čo tá osoba robí a na základe toho vydedukovať a na záver hrnúť aký je to človek.
Vzhľadom k môjmu pracovnému vyťaženiu som preto zvolil takúto formu. Ide o prácu vrozsahu cca 3 - 5 strán.
Za každú radu ďakujem.
Slavena
09.11.06,16:39
Čo si predstavuješ pod pojmom - nasmerovať? Chceš typ na nejakého človeka?
pavol156
09.11.06,22:23
Vieš, môže to byť aj typ na nejakého človeka, ktorý by ma usmernil, ale v dnešnom modernom svete fungovania IE (myslím že to využíva väčšina študujúcich, hlavne nás trocha starších) by som chcel prísť aspoň k nejakej šablóne a k tomu ako a na základe akých kritérií mám zhodnotiť tú ktorú osobu.
evka.ba
10.11.06,08:52
Myslím, že kľudne môžeš využiť pozorovanie osoby mediálne známej( moderátorka, redaktorka.....) Momentálne v TV nájdeš toho veľa. k tomu si pozrieš stránku konkr. osoby a máš to. Myslím, že Ti to nezaberie veľa času. alebo niekoho koho dobre poznáš, priateia,rodina, neobľúbený sused... Máš výhodu toho, že už máš odpozorované.
Kritériá by som zvolila tak ako v súkromí, to čo si všímam na priateľoch, čo mám rada a tak. Poprípade aj dáke nedostatky, pôsobenie osobnosti... Toto je téma v ktorej sa podľa mňa dá krásne vybúriť a určite bez šablóny. :o)
Držím palec