Šelinka
09.11.06,11:35
Ahojte, potrebujem súrne poradiť.
1. Včera volali z daňového úradu, kvôli začatiu daňovej kontroly. Teraz zhrabávam všetky potrebné doklady a zmluvy za II. Q a popri tom to kontrolujem. V tom čase tu pracovala iná účtovníčka a teraz som našla po nej dosť chýb. Dá sa to nejak rýchlo opraviť, alebo to už mám nechať tak?

2. Ako zaúčtovať PHM? Tá pani, čo tu bola predo mnou, to robila zápisom do interného dokladu. Mne to ale nedáva zmysel.
Lucia7
09.11.06,10:39
k 1: žiadne opravy by som neoporúčala a hlavne nie také, ktoré by mohli znamenať zmenu alebo vplyv na údaje v podanom resp. podaných daňových priznaniach. Môžeš keď tak skontrolovať, či máš všetky doklady originálne, či spĺňajú povinné náležitosti a ak nie, tak požiadať napr. dodávateľov o ich doplnenie a pod. Prípadne zoradiť doklady tak, aby mala kontrola čo najmenej práce s vyhľadávaním dokladov....

k 2: možno by si to mohla bližšie upresniť ako to bolo účtované.
evina
09.11.06,10:42
Ahojte, potrebujem súrne poradiť.
1. Včera volali z daňového úradu, kvôli začatiu daňovej kontroly. Teraz zhrabávam všetky potrebné doklady a zmluvy za II. Q a popri tom to kontrolujem. V tom čase tu pracovala iná účtovníčka a teraz som našla po nej dosť chýb. Dá sa to nejak rýchlo opraviť, alebo to už mám nechať tak?


Trošku chaotická otázka, najprv odpovedz na akú daň Ti prídu na kontrolu a ktorého roka sa týka.




2. Ako zaúčtovať PHM? Tá pani, čo tu bola predo mnou, to robila zápisom do interného dokladu. Mne to ale nedáva zmysel.[/quote]

To sa mi až tak nelogické nezdá, lebo pravdepodobne tu ide o výpočet spotreby PHM podľa TP.....a teda výpočet uznateľnej spotreby.
betka
09.11.06,10:42
Uz ked zacala kontrola, neda so podat dodatocne danove priznanie. Skuste si poprezerat vsetky doklady, ktore su v evidencii DPH, aby Vas nieco neprekvapilo.
skaspa
09.11.06,10:55
podľa § 39 ods. 4 zákona č. 511/1992 nemožno podať dodatočné priznanie alebo hlásenie po doručení oznámenia o výkone daňovej kontroly alebo opakovanej daňovej kontroly za obdobie, ktorého sa dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie týkalo. Ak nemáte ešte prevzaté oznámenie o výkone DK, resp. ak vám kontrolojú oprávnenosť nároku na vrátenie nadmerného odpočtu podľa § 15 ods. 15, kedy sa oznámenie o DK nezasiela (vtedy dodatočné DP nemožno podať počas výkonu takejto kontroly)
a našli ste chyby máte dve možnosti: spoliehať sa, že si to nevšimnú alebo podať práve dodatočné daňové priznanie. Ak sú chyby zjavné a je predpoklad ich odhalenia oplatí sa vám podať dodatočné daňové priznanie, pretože ak ho nepodáte a bude dorub, bude vám v zmysle § 35 ods. 1 zákona č. 511/1992 uložená pokuta rovnajúca sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby NBS zo vzniknutého rozdielu. Ak dodatočné DP podáte bude vám vyrubená pokuta podľa § 35 ods. 3 len v polovičnej výške ako uvádza ods. 1, čiže iba jeden a pol násobok základnej úrokovej sadzby NBS. A navyše (neviem síce o aké chyby ide), keď to neopravíte a bude sa to týkať účtovníctva, môžu vám dať pokutu aj za účtovníctvo.
skaspa
09.11.06,11:05
Uz ked zacala kontrola, neda so podat dodatocne danove priznanie. Skuste si poprezerat vsetky doklady, ktore su v evidencii DPH, aby Vas nieco neprekvapilo.

práveže kontrola ešte nezačala; to že sa telefonicky včera ohlásili, neznamená, že včera začala kontrola; napr. včera zavolali, že v pondelok prídu do firmy, tak kontrola začne až v pondelok o čom bude spísaná zápisnica o ústnom pojednávaní, kde bude uvedený dátum začiatku daň. kontroly a až v pondelok bude kontrola začatá, takže dodatočné môžu ešte podať.