kajkape
09.11.06,14:16
Poprosila by som o radu/nazor. Ked idem prefakturovat bankove poplatky, mam sumu navysovat o DPH? Jedna sa o Cardpay - banka si za kazdu platbu od nasich klientov stiahne iste %. toto % prefakturovavame dalej. Mame ju navysovat o DPH, resp. z daneho % dopocitat zaklad dane a DPH?
Dakujem za radu.
Milan Benka
09.11.06,13:20
Na základe čoho chcete prefakturovať bankové poplatky ? Bankový poplatok je vaším nákladom, ak ho niekomu "rčefakturujete", bude to pre neho pripočítatelnou položkou.
kajkape
09.11.06,13:26
to je trosku zlozitejsie: spolocnost sa zaobera predajom vstupeniek. Po skonceni nejakej akcie urobi vyuctovanie organizatorovi akcie a tam si nechava na fakturu preplatit sluzby spojene s vyuzitim siete, naklady na tlac, inzerciu a chce si aj nechat preplatit poplatky banky (Nap. klient uhradi 1000 Sk, a banka si za to stiahne 10 Sk... tych 10 si chce dat preplatit)... mozem teda skor navrhnut, aby to nazvali ako servisny poplatok alebo nieco podobne a normalne to aj zdanovali?
Milan Benka
09.11.06,13:32
to je trosku zlozitejsie: spolocnost sa zaobera predajom vstupeniek. Po skonceni nejakej akcie urobi vyuctovanie organizatorovi akcie a tam si nechava na fakturu preplatit sluzby spojene s vyuzitim siete, naklady na tlac, inzerciu a chce si aj nechat preplatit poplatky banky (Nap. klient uhradi 1000 Sk, a banka si za to stiahne 10 Sk... tych 10 si chce dat preplatit)... mozem teda skor navrhnut, aby to nazvali ako servisny poplatok alebo nieco podobne a normalne to aj zdanovali?

Jednoznačne by som to nazval ináč, len nie bankovým poplatkom.

Na okraj:
Pri každej službe, kt. "refakturujem" , postupujem tak, ako by som ju ja poskytol. Teda ak som platiteľom, fakturujem ju s DPH ( ak je predmetom dane), príp. ako oslobodenú. To ale neznamená , že keď nejakú službu prijmem ako oslobodenú, budem ju ďalej faktúrovať ako oslobodenú. Napr. poštovné pri fakturácii podlieha DPH ( je to forma prepravnej služby, nakoľko na poskytovanie poštových služieb nemám oprávnenie).
kajkape
09.11.06,15:40
dakujem krasne, sedi vec, preste toto bol moj nazor, ale radsej som si to overila, aby nahodou nebolo zle, ze uctovnicka ide davat rozumy obchodnemu oddeleniu :)