staankaa
09.11.06,13:55
ahojte chcem sa opytat ze ci ked v MOneyS3 dam zmazat nejaky doklad tak ze ci mi tu sumu bude niekde dalej zobrazovat ale mi zmizne uplne..lebo som dala zmazat doklad a sa mi zda ze mi stale tu sumu zobrazuje v pokladni...dakujem
neznama22
09.11.06,13:31
Ahoj,

ak v Money zmazes doklad, tak by sa ti hodnota mala odcitat aj z pokladne. V pripade ak ti to nesedi, tak si sprav reindexaciu cez Agenda/Datove subory/Reindexuj/Vsetko alebo Verifikaciu cez Agenda/Verifikacia dat.
Vo verifikacii je zalozka vseobecne, kde mas ako druhe korekciu nespravne ulozenych zaznamov - to si zaklikni a spolu s tym aj spolocne databazy, databazy agendy aj roku a potom stlac Test na strane.
Ale pred tymito ukonmi si radsej urob zalohu, mas istotu, ze ked sa nieco stane, tak sa mozes vratit k svojim datam.
Tato verifikacia by ti to mala opravit.

Pekny zvysok dna :-)
Marianna01
09.11.06,17:46
Zmazaný doklad Ti bude figurovať v pokladničnej knihe, bude vysvietený na modro a prečíarknutý. To ale neznamená, že by zahŕňal aj sumu do pokladničnej hotovosti - táto suma sa Ti automaticky po zmazaní pripočíta alebo odpočíta podľa druhu dokladu (PPD, VPD).

Reindexáciu dát si môžeš robiť pravidelne, tým nič nepokazíš, iba zrýchliš fungovanie programu.

S verifikáciou dát veľmi, veľmi opatrne! Je to vynikajúci nástroj na hľadanie a opravu chýb, ale ak si si nie istá, radšej ho bezhlavo nepoužívaj. Radšej zavolaj na technickú podporu, tam Ti s týmto nástrojom pomôžu a naučia Ťa s ním pracovať. Mohla by si s ním totiž narobiť veľa zlého...
AlaNR
13.11.06,12:21
S verifikáciou dát veľmi, veľmi opatrne! Je to vynikajúci nástroj na hľadanie a opravu chýb, ale ak si si nie istá, radšej ho bezhlavo nepoužívaj. Radšej zavolaj na technickú podporu, tam Ti s týmto nástrojom pomôžu a naučia Ťa s ním pracovať. Mohla by si s ním totiž narobiť veľa zlého...

Úplne súhlasím, len pri tej technickej podpore mám koľkokrát pocit, že ich to učím ja a nie oni mňa :D