lars7
09.11.06,15:58
Chcem zacat s podnikanim a neviem ako na to.Potrebujem poradit.Chcem zriadit chovnu stanicu a vykupnu zvierat (drobne cicavce,psy).Poradi mi niekto?Priestor aj financie mam,len neviem ako napisat podni.zamer.
zuveska
09.11.06,17:58
Chcem zacat s podnikanim a neviem ako na to.Potrebujem poradit.Chcem zriadit chovnu stanicu a vykupnu zvierat (drobne cicavce,psy).Poradi mi niekto?Priestor aj financie mam,len neviem ako napisat podni.zamer.

No najlepšie bude, keď to napíšeš po slovensky a pekne od začiatku. A teraz nabok srandy. Určite máš nejakú predstavu kde budeš tú činnosť vykonávať, koľko ťa bude ten priestor stáť, aké náklady budú na jeho prevádzku, koľko zvierat chceš chovať, aké sú možné prírastky, koľko je raálne aby si tých zvierat predal, komu a za koľko. Samozrejme, že budeš mať aj iné náklady: odvody, telefón, auto, veterinár, účtovník a ja neviem čo všetko ešte. Z toho všetkého ti vyjde koľko zarobíš. Je dobré, keď vezmeš do úvahy aj prípadnú konkurenciu. No a keď toto všetko hodíš na papier, máš podnikateľský zámer ako vyšitý. Tak veľa šťastia.
bivon
13.11.06,13:13
A k comu ti bude podnikateksky zamer?Ved pises ze love mas tak ze uver brat nechces.
lars7
14.11.06,11:17
Uver brat nechcem,ale som na urade prace a mesto tiez dava peniaze.Tak aspon nieco na tie dva roky.
Simonab
14.11.06,11:31
Skús pozrieť tieto prílohy od Janky. Možno pomôžu. Je tam v prílohe aj kalkulácia, prispôsob si ju na svoje potreby.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=147300&postcount=10