Marianna01
09.11.06,19:14
Ak SZČO odpracuje )a samozrejme, zdržuje sa na území ČR)na základe zmlúv a dohôd viac ako 183 dní v roku, ako postupovať pri zdaňovaní?
Treba v ČR na DU ohlásiť, alebo požiadať o pridelenie ich DIČ? Bude zdaňovať v ČR alebo na Slovensku? (zabezpečovaciu daň mu nestrhávali).

Ďakujem :)
Milan Benka
09.11.06,19:35
Ak SZČO odpracuje )a samozrejme, zdržuje sa na území ČR)na základe zmlúv a dohôd viac ako 183 dní v roku, ako postupovať pri zdaňovaní?
Treba v ČR na DU ohlásiť, alebo požiadať o pridelenie ich DIČ? Bude zdaňovať v ČR alebo na Slovensku? (zabezpečovaciu daň mu nestrhávali).

Ďakujem :)

Pozri zmluvu o zamedzení dvoj. zdanenia. Nemám ju poruke, ale ak sa nemýlim môže mu vznikať stála prevádzkareň (presné podmienky vzniku rieši zmluva). V prípade stavebných prác je podmienka vzniku prev. 12 mes., v ost. príp. 6 mes., ak si dobre pamätám (over si to v zmluve). V prípade vzniku stálej prevádzkarne musí podať DP v ČR ( vznik stálej prevádzkarne by mal oznámiť fin. úradu, ak sa nemýlim (ZoDP-český)). Mám pocit, že aj český partner pochybil, keď mu nezrazil zabezpečenie dane.

Na slovensku potom podá DP z celosvetových príjmov a započíta daň z ČR.
Marianna01
09.11.06,19:41
Riešila som tohto istého pána dakedy pred tromi rokmi - pol roka nedosiahol vďaka nejakým 2-3 týždňom, takže ďalej som postupovala ináč.
Takže finančné úrady, no dobre, zmluvu o zam. dvoj. zdan. by som mala mať niekde v PC - oprášime staré súbory.
Druhá strana asi nepochybila - pracuje pre túto firmu už roky - a nedochádza tu k dôvodu, aby naďalej strhávali zabezpečovaciu daň, (prvý rok to tak robili) keďže nie sú dôvody domnievať sa, že by nezdaňoval príjmy...
Ináč vrelá vďaka.
Marína
10.11.06,11:08
Marianna, môžeš si pozrieť Zákon o dani příjmu, ako je to so zabezpečením dane, aj keď za jej zabezpečenie nie je zodpovedný Tvoj klient.
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/

Zmluvu nemusíš oprašovať, prikladám.