ucb
10.11.06,08:17
Dobre dopoledne,

nase firma netvorila v jednom roce socialni fond - zacala jej tvorit az pozdeji. Nemate nekdo zkusenosti, zda muzeme za toto dostat pokutu a jak velikou?
Ja bych byla pro to to zpetne douctovat, ale stejne mne zajima, jake to muze mit nasledky.

Diky moc za rady a informace.
Babe
13.11.06,10:14
Dobre dopoledne,

nase firma netvorila v jednom roce socialni fond - zacala jej tvorit az pozdeji. Nemate nekdo zkusenosti, zda muzeme za toto dostat pokutu a jak velikou?
Ja bych byla pro to to zpetne douctovat, ale stejne mne zajima, jake to muze mit nasledky.

Diky moc za rady a informace.


Naozaj by niečo podobné zaujímalo aj mňa. Existuje nejaký úrad, ktorý kontroluje tvorbu a čerpanie SF a hlavne, môže vyrubiť nejakú pokutu, ak sa SF netvoril? V akej výške?
Dana K.
13.11.06,10:17
Naozaj by niečo podobné zaujímalo aj mňa. Existuje nejaký úrad, ktorý kontroluje tvorbu a čerpanie SF a hlavne, môže vyrubiť nejakú pokutu, ak sa SF netvoril? V akej výške?

No tvorbu a čerpanie SF nám kontroloval Daňový úrad pri kontrole miezd. Ohľadom pokút neviem nič. Ale odporúčala by som ho "dotvoriť".
Anja111
13.11.06,10:34
Podľa mojich informácií tvorba, ani čerpanie SF nie je sankcionované. Jedine, že by sa sťažovali zamestnanci... Inak by s tým nemal byť žiadny problém.
Marína
13.11.06,12:17
No tvorbu a čerpanie SF nám kontroloval Daňový úrad pri kontrole miezd. Ohľadom pokút neviem nič. Ale odporúčala by som ho "dotvoriť".
DÚ kontroluje opodstatnenie VOZD, teda výšky tvorby SF. Ak netvoríš SF, možný neuplatnený náklad DÚ nebude zaujímať. Skôr to môže byť Inšpektorát práce. Mala som tiež takýto prípad a spätné obdobie som vypočítala odvod do SF a po dohode so zamestnávateľom jeho tvorbu som pre istotu dala ako VNZD(pred 1.1.2006).
ucb
14.11.06,14:41
Nemohli byste mi prosím ještě někdo říct, za jaké období zpětně kontroluje inspektorat prace?

dekuji moc