anelly
10.11.06,09:07
Preštudovala som si porady ohľadom leasingu v PO. Nie som si istá v kúpnej cene.
Kúpili sme nákladné auto N1 na leasing. V zmluve sa okrem iného uvádza Kúpna cena bez DPH 750,-Sk. Na porade som si stiahla tabuľku pre výpočet a účtovanie takéhoto leasingu. Je výborná ALE... možno som to zle pochopila: 1. kúpna cena je účtovaná 042,343/474, čím mi vlastne vstupuje do ceny obstarania.
2. podľa tejto tabuľky vstupuje aj do daňových a účtovných odpisov.
Mám o kúpnej cene účtovať podľa tohto postupu alebo kúpnu cenu nemám pripočítavť k cene obstarania a neuplatniť si DPH (nie je vyčíslená v zmluve) a počkať až po ukončení leasingu na faktúru o kúpnej cene? A ešte jednu otázku : poplatok účtujem 042,343/379 a vstupujeme mi do odpisov?
Ďakujem a pekný deň!
evina
10.11.06,08:17
Preštudovala som si porady ohľadom leasingu v PO. Nie som si istá v kúpnej cene.
Kúpili sme nákladné auto N1 na leasing. V zmluve sa okrem iného uvádza Kúpna cena bez DPH 750,-Sk. Na porade som si stiahla tabuľku pre výpočet a účtovanie takéhoto leasingu. Je výborná ALE... možno som to zle pochopila: 1. kúpna cena je účtovaná 042,343/474, čím mi vlastne vstupuje do ceny obstarania.
2. podľa tejto tabuľky vstupuje aj do daňových a účtovných odpisov.
Mám o kúpnej cene účtovať podľa tohto postupu alebo kúpnu cenu nemám pripočítavť k cene obstarania a neuplatniť si DPH (nie je vyčíslená v zmluve) a počkať až po ukončení leasingu na faktúru o kúpnej cene? A ešte jednu otázku : poplatok účtujem 042,343/379 a vstupujeme mi do odpisov?
Ďakujem a pekný deň!
Účtuj podľa tejto tabuľky. Kúpna cena po skončení lízingu je súčasťou istiny a do daňových nákladov vchádza proostredníctvom odpisov.
evina
10.11.06,08:17
Je to kúpna cena vozidla po ukončení lízingu.
Kúpna cena vchádza do istiny....
Muška
10.11.06,20:22
Evinka, nejako sa pomiešali príspevky :eek:
Kde je ten citát?
evina
11.11.06,17:47
Evinka, nejako sa pomiešali príspevky :eek:
Kde je ten citát?

Veru neviem, kde je príspevok, ale bol....citovať 2x v jednom príspevku som sa už naučila, čo ma veľmi tešší...ale citovať bez príspevku ešte nie:)
anelly
13.11.06,07:47
Ďakujem!
Odporúčate účtovať účet 474 ako saldokontový?