mončika
10.11.06,09:13
Dostala som z ČR faktúru od plátcu DPH /tiež sme plátcovia/, dodal nám knihu poštových smerovacích čísel. Naúčtujem ju na 501A. Robím tiež samozdanenie, keďže nejde o tovar?
Tweety
10.11.06,08:16
Dostala som z ČR faktúru od plátcu DPH /tiež sme plátcovia/, dodal nám knihu poštových smerovacích čísel. Naúčtujem ju na 501A. Robím tiež samozdanenie, keďže nejde o tovar? Fa samozdaníš.
alušik
13.11.06,09:41
Len doplním - z pohľadu zákona o dph ide o dodanie tovaru, aj keď z hľadiska zaúčtovania o tovare neúčtuješ. :) Dodaním tovaru je aj to, čo zaúčtuješ ako spotrebný materiál, materiál atď...
mončika
13.11.06,11:40
Ešte si to ujasním, na tovarovej fa od dodáv.z EÚ vlastne nie je vyčíslená DPH. Vtedy robím samozdanenie. Keď v ČR kúpim napr.naftu, alebo iný tovar a mám doklad z reg.pokladne, tu nerobím samozdanenie,je tam vyčíslená DPH. Už som z toho úplne mimo.
Dana K.
13.11.06,11:48
Ešte si to ujasním, na tovarovej fa od dodáv.z EÚ vlastne nie je vyčíslená DPH. Vtedy robím samozdanenie. Keď v ČR kúpim napr.naftu, alebo iný tovar a mám doklad z reg.pokladne, tu nerobím samozdanenie,je tam vyčíslená DPH.

Správne. Nie si z toho až tak mimo...;)
Gabi03
13.11.06,11:48
Ešte si to ujasním, na tovarovej fa od dodáv.z EÚ vlastne nie je vyčíslená DPH. Vtedy robím samozdanenie. Keď v ČR kúpim napr.naftu, alebo iný tovar a mám doklad z reg.pokladne, tu nerobím samozdanenie,je tam vyčíslená DPH. Už som z toho úplne mimo.

Takmer správne. Ešte okrem toho musíš skúmať, či tento tovar alebo služba nie je u nás oslobodená od dane.