sara-ke
10.11.06,10:22
ahojte, poradite ako sa vypoc. priemer. zarobok u zam-ca, ktory je odmenovany hodin. mzdou a ma 30 h. prac. cas? zaratavaju sa aj sviatky do tej mzdy, z ktorej to treba vypocitat?? a aka je teraz suma min. mzdy - hodinovej je to 43,70 ??

dik
Olgica
10.11.06,09:38
Ak to má byť na pracovnoprávne účely tak si pozri zákonník práce - Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely § 134.
sara-ke
10.11.06,09:44
ja o tom paragrafe viem, ale som chcela poprosit o zrozumitelnejsie vysvetlenie, a kedze je vas viac co uz mate prax vo vypocte miezd pomohlo by mi, keby ste mi poradili ci pocitam zo mzdy kde je aj nahrada za sviatok , alebo nie. ved staci 1 veta na odpoved.....prosiiim
Olgica
10.11.06,09:46
ja o tom paragrafe viem, ale som chcela poprosit o zrozumitelnejsie vysvetlenie, a kedze je vas viac co uz mate prax vo vypocte miezd pomohlo by mi, keby ste mi poradili ci pocitam zo mzdy kde je aj nahrada za sviatok , alebo nie. ved staci 1 veta na odpoved.....prosiiim
Priemerk na dovolenku sa počíta: hrubá mzda - vyplatené náhrady mzdy (sviatky a dovolenky) : počet odpracovaných hodín.
sara-ke
10.11.06,09:51
dakujem :)