adulique
10.11.06,10:11
Prosim vas poradte mi.
Chcem poslat opravny prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch na dan z vyplatenych prijmov..... (doteraz som tam pisala aj zamestnancov na dohodu. Dnes mi teta z danoveho volala,ze tam sa pisu iba stali zamestnanci)
Chcem sa opytat. Ked sme ako firma dostali od DU Rozhodnutie o urceni preddavkov na dan v zmysle ustanovanie §66 ods.2 pismena b zakona c.511/1992. Mame platit 5000Skk stvrtrocne.
Moja otazka znie: Ked posielam Prehlad o zrazenych a odvedenych..... Mam do tohoto prehladu nejakym sposobom zahrnut aj tych 5000skk, ktore platime? Sme FO. Ak ano, je to riadok 11??? Dakujem.
tuta
10.11.06,09:22
Oznámenie o zrazených a odvedených preddavkoch robíš len za zamestnancov, dohody do toho nespadajú. Tých 5 000,- Sk zrejme myslíš preddavky na daň z príjmu FD a tie do oznámenia takisto nedávaš.
V skrátke v oznámení uvedieš len preddavky na daň z príjmu zamestnancov, ktroré mali zrazené vo výplatách za príslušný štvrťrok.
meditomi
13.11.06,13:52
Prehľad podľa § 39 ods. 9 zákona 595/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov posielate za všetkých zamestnancov, ktorým zrážate preddavky na daň. Nie je rozhodujúce, aká forma pracovno-právneho vzťahu bola s nimi uzatvorená. Rozhodujúce je, že sa tam nezahrňajú zamestnanci, ktorí majú vyplatenú mzdu v zmysle § 43 ods.3 písm j/, toho istého zákona, to znamená, že ide o tých zamestnancov, ktorý nemajú u platiteľa dane podpísané vyhlásenie a ich mesačný príjem nepresiahne
5 000,-- Sk. Za týchto zamestancov mesačne vždy do 15. nasledúceho mesiaca zasielate oznámenie o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou v zmysle § 43 ods 11 toho istého zákona. ahoj