Tiska
10.11.06,12:32
Dobrý deň.
Mám otázku, keď zamestnanec mal dostať výpoveď 31.10.2006 podľa § 63 ods. 1 b), ale zhodou okolností bol na lek. vyšetrení a výpoveď mu nebola doručená 31.10.2006. V práci pokračoval v novembri s tým, že mu zamestnávateľ oznámil, že výpovedná lehota mu začne plynúť od 1.12.2006, ale výpoveď mu nedoručil. Zamestnanec nastúpil na PN, ktorá môže trvať - neviem do kedy. Ako to vlastne potom bude? Výpoveď stále nemá v rukách a podľa mňa mu potom nemôže ani plynúť výpovedná lehota a počas PN je predsa zákaz výpovede! Ako to bude s odstupným? Myslím si, že až po PN-ke by mu mal zamestnávateľ doručiť aktuálnu výpoveď a zamestnanec sa až potom môže rozhodnúť či zoberie odstupné alebo výpovednú lehotu. Nedoručenú výpoveď podľa mňa nemôžem považovať za platnú. Ak by PN skončila v decembri a zamestnávateľ by mu výpoveď doručil v 12/2006, tak mu výpovedná doba začne plynúť až od 1.1.2007. Skúsite mi niekto poradiť, či sa nemýlim ?_
dana9
10.11.06,11:40
úplne správne, ani jedna chybička :) ;) :)

predpokladám, že tú prvú výpove´d mu chceli dať osobne na pracovisku a nešla do pošty.
dana:)
monika-s
10.11.06,13:29
aj podľa mňa je platná až doručená výpoveď. Takže čakať keď ukončí PN a dať mu podpísať prevzatie výpovede.