sysula
10.11.06,12:51
Prosím o radu:
Firma zamestnávala posledného zamestnanca, ktorý bol dlhodobo PN. PN ukončil k 1.10. 2006 s tým, že nastupuje na čiastočný invalidný dôchodok. U nás dal výpoveď k 2.10.2006. K tomu dátumu som ho aj odhlásila, ale ešte som neodhlásila firmu ani na SP ani na VšZP, chcela som podať ako každý mesiac nulové výkazy za 10/2006, ale MRP-Windows mi vypisuje pri všetkých výstupoch: Žiadne dáta pre tlač!
Čo urobiť v takom prípade?
Domnievam sa, že výkazy by som mala vypísať ručne s 0. A zamestnávateľa odhlásiť. V SP je to na tlačive RL ZĽ, ale nikde tam nevidím kolónku Dátum, je tam len Dátum vzniku zmeny.Písať dátum tam? A ZĽ vo VšZP odhlásiť na akom tlačive?
Ďakujem za akúkoľvek informáciu. Pekný deň
sysula
10.11.06,12:09
Prosííím, ak viete, pomôžte..:(
Marína
10.11.06,12:10
Žiadne dáta pre tlač vypisuje v MRP vtedy, ak nemá žiadne dáta na čítanie. Mzdu a poistné za 1.10. máš vypočítanú? Idem to vyskúšať a ešte sa ozvem.
Na RL zamestnávateľa hore pod nadpisom máš 3 okienka. Zaškrtni odhláška a ten dátum zmeny bude platiť ako dátum odhlásenia.
Vo VšZP vyplníš tlačivo Prihláška/oznámenie zamestnávateľa. Tam vyplníš o. i. dátum odhlásena z registra platiteľov.
sysula
10.11.06,12:15
Žiadne dáta pre tlač vypisuje v MRP vtedy, ak nemá žiadne dáta na čítanie. Mzdu a poistné za 1.10. máš vypočítanú? Idem to vyskúšať a ešte sa ozvem.
Na RL zamestnávateľa hore pod nadpisom máš 3 okienka. Zaškrtni odhláška a ten dátum zmeny bude platiť ako dátum odhlásenia.
Vo VšZP vyplníš tlačivo Prihláška/oznámenie zamestnávateľa. Tam vyplníš o. i. dátum odhlásena z registra platiteľov.

Marína, 1. 10. bola nedeľa a ZC nemal ziadnu mzdu.A v pondelok ráno som mu urobila ukončenie PP. Vypisuje mi Žiadne dáta pre tlač aj keď si dám vytlačiť sumarizáciu, či Výplatnú pásku ! Už som volala do MRP, ale povedali mi, že až mi to zistia,tak dajú vediet. Ale to dnes asi nebude. Potrebujem to súrne, do po nemozem cakat.
Dakujem
veget
10.11.06,12:23
Pokiaľ mám dobré informácie na VZP netreba odhlásiť zamestnávateľa, odhlási sa automaticky odhlásením posledného zamestnanca.
Marína
10.11.06,12:29
Ja viem, že bola nedeľa, veď preto Ti to nejde. Takýmto spôsobom sa mi podarilo dosiahnúť 0-vé výkazy.
Postup:
Dochádzka
1.10.2006
odpracované
čas od-do som nedávala. Dosadilo mi nuly.
Mzdy
Nastavila som sa na daného pracovníka. Dala Enter a vypísalo mi:
Vykonaná operácia skončila chybou a Podrobnosti:
Počet odpracovaných hodín v mesiaci je maximálne 0,00! Maximálna hodnota
tejto položky nesmie byť vyššia ako počet pracovných hodín v mesiaci.
Počet pracovaných dní v mesiaci je 0! Maximálna hodnota
tejto položky nesmie byť vyššia ako počet pracovných dní v mesiaci.
Dala som O.K.
Ďalej som zadala výpočet mzdy, kde na otázku Vymeriavací základ 0 je menší ako 7600, zobrať za základ 7600? Som zadala nuly u všetkých poistných.
Vypočítalo mzdu 0.
Uložila som(ctrl+S)
Ďalej Výpočet/Poistné organizácie. Zadaj výpočet, kde všetky položky budú 0. Výstupy/Poistné a výkazy, ktoré budú nulové.

sysula
10.11.06,12:52
Pokiaľ mám dobré informácie na VZP netreba odhlásiť zamestnávateľa, odhlási sa automaticky odhlásením posledného zamestnanca.
;) Máš zlé informácie, práve som cez telefón zisťovala a zistila som, že je potrebné odhlásiť na tlačive: Prihláška, oznámenie zamestnávateľa.;)
sysula
10.11.06,12:56
Ja viem, že bola nedeľa, veď preto Ti to nejde. Takýmto spôsobom sa mi podarilo dosiahnúť 0-vé výkazy.
Postup:
Dochádzka
1.10.2006
odpracované
čas od-do som nedávala. Dosadilo mi nuly.
Mzdy
Nastavila som sa na daného pracovníka. Dala Enter a vypísalo mi:
Vykonaná operácia skončila chybou a Podrobnosti:
Počet odpracovaných hodín v mesiaci je maximálne 0,00! Maximálna hodnota
tejto položky nesmie byť vyššia ako počet pracovných hodín v mesiaci.
Počet pracovaných dní v mesiaci je 0! Maximálna hodnota
tejto položky nesmie byť vyššia ako počet pracovných dní v mesiaci.
Dala som O.K.
Ďalej som zadala výpočet mzdy, kde na otázku Vymeriavací základ 0 je menší ako 7600, zobrať za základ 7600? Som zadala nuly u všetkých poistných.
Vypočítalo mzdu 0.
Uložila som(ctrl+S)
Ďalej Výpočet/Poistné organizácie. Zadaj výpočet, kde všetky položky budú 0. Výstupy/Poistné a výkazy, ktoré budú nulové.


Mne zobrazuje len prílohy, Príkazy mi este stale nejdu, vypisuje mi ziadne data pre tlac!
Tebe to fungovalo?
Marína
10.11.06,13:28
Tak mne to funguje naopak. Mne z výkazov zobrazí titulnú(prvú stranu) a prílohy nezobrazí tak u ZP ako aj SP. To bude tým, že ozaj nemá čo načítať. Musia to vyriešiť v MRP. Napíš, prosím, ich odpoveď do tejto témy.
A aké príkazy Ti nejdú? Myslíš príkazy na úhradu? Ak áno, tak tie máš 0-vé.
sysula
10.11.06,13:46
Tak mne to funguje naopak. Mne z výkazov zobrazí titulnú(prvú stranu) a prílohy nezobrazí tak u ZP ako aj SP. To bude tým, že ozaj nemá čo načítať. Musia to vyriešiť v MRP. Napíš, prosím, ich odpoveď do tejto témy.
A aké príkazy Ti nejdú? Myslíš príkazy na úhradu? Ak áno, tak tie máš 0-vé.

:D Sorko, výkazy:D
Telefonovala som priamo z MRP Brezno. Spolu s nimi sme si presli vypocet mzdy, vypocet poistne organizacie, a vo výstupoch, poistné sa bolo treba nastaviť na ZP-príloha, kliknúť Parametre a tam si odfajknúť(ešte raz, ak to máte) Tlačiť zamestnancov s nulovým vymeriavacím základom. Potom mi to načítalo, čuduj sa svete, bez problémov.
Dúfam, že s tým pomôžem aj ostatným.
Ďakujem, hlavne tebe Marína;)
Marína
10.11.06,17:29
Som rada, že to máš vyriešené a aj ja som o niečo múdrejšia.;)
veget
15.11.06,15:45
;) Máš zlé informácie, práve som cez telefón zisťovala a zistila som, že je potrebné odhlásiť na tlačive: Prihláška, oznámenie zamestnávateľa.;)

Dnes som si opäť overovala moje tvrdenie priamo na VZP Trnava a platí: od 01.09.2005 ak IČO podnikateľa zostáva-teda neruší svoju živnosť, odhlásením posledného zamestnanca je automaticky odhlásený aj zamestnávateľ t.j. nemusí zamestnávateľ teda nič písomne oznamovať.
Marína
15.11.06,16:06
To máš tak, čo platí pre Trnavu, neplatí pre Košice. Mňa už nič neprekvapí.;)
veget
15.11.06,16:11
Mňa už tiež nič neprekvapuje, ale trvdili mi, lebo som pýtala, či to náhodou neplatí len v Trnave, že určite nie.
sysula
29.11.06,10:12
Obnovujem tému :(

Dnes mi prisla promptne pokuta zo SP za nesplnenie povinnosti uloženej v § 231 ods. 1 písm. a) zákona

Odhlásila som zamestnávateľa neskôr z dôvodu nedostatočného poskytnutia informácií zo strany SP ohľadom odhlášky a za každý deň mi vyrubili tu najvyssiu pokutu 100,- Sk. Počítať by to mali ku dňu, kedy bola odhláška podaná na poštu čo mi robí rozdiel 5 dní, teda 500,- Sk. tým by som mozno uspela, ale poradte mi ci sa da odvolat aj na nieco ine, aby bola pokuta aspon znizena, ak nie odpustena :mee: .Nulovy vykaz bol poslaný.
Vopred dakujem za rady.
sysula
29.11.06,10:35
:mee: Prosím..
Eliška
29.11.06,11:09
Mňa už tiež nič neprekvapuje, ale trvdili mi, lebo som pýtala, či to náhodou neplatí len v Trnave, že určite nie.
Platí to aj v BA, tiež sme dostali takú informáciu zo zdrav.poisťovne.
sysula
29.11.06,11:25
Obnovujem tému :(

Dnes mi prisla promptne pokuta zo SP za nesplnenie povinnosti uloženej v § 231 ods. 1 písm. a) zákona

Odhlásila som zamestnávateľa neskôr z dôvodu nedostatočného poskytnutia informácií zo strany SP ohľadom odhlášky a za každý deň mi vyrubili tu najvyssiu pokutu 100,- Sk. Počítať by to mali ku dňu, kedy bola odhláška podaná na poštu čo mi robí rozdiel 5 dní, teda 500,- Sk. tým by som mozno uspela, ale poradte mi ci sa da odvolat aj na nieco ine, aby bola pokuta aspon znizena, ak nie odpustena :mee: .Nulovy vykaz bol poslaný.
Vopred dakujem za rady.

Posúvam...
betka
06.07.09,16:39
Prosím Vás. Robím oznámenie zamestnávateľa-odhlášku a neviem, čo mám napísať do archivácie dokladov.-názov org.

ďakujem.
Anja111
07.07.09,04:16
Prosím Vás. Robím oznámenie zamestnávateľa-odhlášku a neviem, čo mám napísať do archivácie dokladov.-názov org.

ďakujem.
Ja tam nepíšem nič... A nevrátili mi to.
osh
29.12.10,07:46
Chcem si overiť aktuálnu situáciu pri odhlasovaní zamestnávateľa, ktorý nezamestnáva žiadneho zamestnanca, posledný končí 31.12.2010.
Sociálna poisťovňa - treba odhlásiť, Dôvera - netreba, Daňový úrad - oznámenie o nezamestnávaní. Je to tak, alebo ešte niečo treba?

Prosím, nikto nereaguje?
evuš
23.06.11,09:41
Ahojte, prelistovala som si tu príspevky, len niektoré sú už staršieho dáta, tak Vás poprosím o "kontrolu"...
Firma, nakoľko sa prestalo dariť, prepustí k 30.6. všetkých zamestnancov a dohodárov... Vyplatí posledné mzdy, vystaví potvrdenie o príjme, vystaví ELDP, zápočtový list, spraví odhlášky do ZP, SP za zamestnancov + oznámi DÚ, že už nebude plátcom dane z príjmov zo ZČ, urobí odhlášky zamestnávateľa do SP, ZP.... je to všetko ? Má zamestnávateľ ešte nejaké povinnosti ? Na DÚ je na odhlášku špeciálne tlačivo, alebo stačí len oznámenie ?! Ďakujem za pomoc
evuš
24.06.11,04:47
... ako vidím, nem dobrá doba na pomoc .... všetci mrníkujete v inej téme, však ??? :D:D:D:D
evuš
24.06.11,06:30
Ahojte, prelistovala som si tu príspevky, len niektoré sú už staršieho dáta, tak Vás poprosím o "kontrolu"...
Firma, nakoľko sa prestalo dariť, prepustí k 30.6. všetkých zamestnancov a dohodárov... Vyplatí posledné mzdy, vystaví potvrdenie o príjme, vystaví ELDP, zápočtový list, spraví odhlášky do ZP, SP za zamestnancov + oznámi DÚ, že už nebude plátcom dane z príjmov zo ZČ, urobí odhlášky zamestnávateľa do SP, ZP.... je to všetko ? Má zamestnávateľ ešte nejaké povinnosti ? Na DÚ je na odhlášku špeciálne tlačivo, alebo stačí len oznámenie ?! Ďakujem za pomoc

Ešte by som sa chcela spýtať, odhlášku zamestnávateľa do SP a ZP treba dať k dátumu, kedy skončil posledný pracovný pomer, alebo až po vyplatení poslednej mzdy ? Prosím, ak vie niekto, poraďte ! :)
VERONIKA6
24.06.11,06:45
Ešte by som sa chcela spýtať, odhlášku zamestnávateľa do SP a ZP treba dať k dátumu, kedy skončil posledný pracovný pomer, alebo až po vyplatení poslednej mzdy ? Prosím, ak vie niekto, poraďte ! :)
Kedy skončil posledný pracovný pomer.
katka 23
24.06.11,06:51
Ahojte, prelistovala som si tu príspevky, len niektoré sú už staršieho dáta, tak Vás poprosím o "kontrolu"...
Firma, nakoľko sa prestalo dariť, prepustí k 30.6. všetkých zamestnancov a dohodárov... Vyplatí posledné mzdy, vystaví potvrdenie o príjme, vystaví ELDP, zápočtový list, spraví odhlášky do ZP, SP za zamestnancov + oznámi DÚ, že už nebude plátcom dane z príjmov zo ZČ, urobí odhlášky zamestnávateľa do SP, ZP.... je to všetko ? Má zamestnávateľ ešte nejaké povinnosti ? Na DÚ je na odhlášku špeciálne tlačivo, alebo stačí len oznámenie ?! Ďakujem za pomoc
to čo si vymenovala hore by malo byť všetko len ja som ešte poslala odhlášku RTVS ,doplnkové dôch.poist., len neviem či firma už nebude nikdy zamestnávať ?
Ak v budúcnosti plánuje netreba odhlasovať z Dú ja som posielala 0 štvrťr.prehľady. Ak nebude stačí poslať listom oznámenie.
evuš
24.06.11,07:03
to čo si vymenovala hore by malo byť všetko len ja som ešte poslala odhlášku RTVS ,doplnkové dôch.poist., len neviem či firma už nebude nikdy zamestnávať ?
Ak v budúcnosti plánuje netreba odhlasovať z Dú ja som posielala 0 štvrťr.prehľady. Ak nebude stačí poslať listom oznámenie.


Katka 23, veľká vďaka za radu i ochotu ! A na DÚ sa dáva posledný deň, kedy bola vyplatená posledná mzda, alebo tiež posledný deň, kedy skončil PP posledný zamestnanec ?... firma sa buď predá alebo zlikviduje /takže 0 výkazy sa nebudú podávať/ ... ďakujem
katka 23
24.06.11,07:18
posledný deň PP zam.
kn-alka
24.06.11,07:24
Nezabudnite podať na DÚ aj celoročné hlásenie !!!
evuš
24.06.11,07:44
Nezabudnite podať na DÚ aj celoročné hlásenie !!!


Dievčence, vďaka za rady... kn-alka, trochu si ma zmiatla .... za 2.Q. podám normálny prehľad, 3.q., 4.q. nulové a do 31.03.2012 hlásenie - nie ??? Alebo za 2.Q. prehľad + následne hlásenie za I. a II. Q. hlásenie do 30.09.2011 ?? Prosím, vysvetli mi, ako je to správne... Ďakujem
katka 23
24.06.11,07:47
2.Q normalne , potom nulové a do 31.03.2012 hlasenie o vyučtovaní dane za r.2011 - všetky prehľady súhrn
evuš
24.06.11,08:03
2.Q normalne , potom nulové a do 31.03.2012 hlasenie o vyučtovaní dane za r.2011 - všetky prehľady súhrn


Vďaka, aj som si myslela, že to tak má byť !
L-M
24.06.11,08:12
Vďaka, aj som si myslela, že to tak má byť !
Podľa mňa 3,4 q netreba podávať nulové prehľady, veď už bude Z- teľ odhlásený z DÚ ako platiteľ dane. Z-ci už nebudú, tak prečo 0- prehľady? Podľa mňa už iba za 2.q a nabudúci rok hlásenie. Či sa mýlim?
katka 23
24.06.11,08:17
jasné ja som zabudla že zam- ov odhlásia. díky za opravu.
Mila123
24.06.11,08:21
Dievčence, vďaka za rady... kn-alka, trochu si ma zmiatla .... za 2.Q. podám normálny prehľad, 3.q., 4.q. nulové a do 31.03.2012 hlásenie - nie ??? Alebo za 2.Q. prehľad + následne hlásenie za I. a II. Q. hlásenie do 30.09.2011 ?? Prosím, vysvetli mi, ako je to správne... Ďakujem

nesúhlasím......a čo §39 ods.(11) ?????? daň. zákona???Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
L-M
24.06.11,08:47
nesúhlasím......a čo §39 ods.(11) ?????? daň. zákona???Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
Nerozumiem s čím nesúhlasíš? Veď on už nebude platiteľ dane z príjmu zo závislej činnosti- keď sa odhlási k 30.6.2011 - kedy naposledy bude zamestnávaťeľom. Potom už nebude mať zamestnancov. Aspoň tak tomu rozumiem ja. Dúfam, že správne
katka 23
24.06.11,08:49
ja by som tiež rada vedela niečo bližšie...
evuš
24.06.11,10:53
...fúha, asi to bude ešte veselé... vďaka za ochotu
kn-alka
24.06.11,12:04
takže zhrnutie, čo sa týka daňového úradu:
prehľady za 1Q a 2Q/2011
odhláška - oznámenie, že už nezamestnáva
do 31.03.2012 hlásenie za rok 2011
katka 23
24.06.11,13:16
(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ ktorý je platiteľom dane 122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
kn-alka
26.06.11,05:51
ale však hlásenie musí podať, v roku 2011 vyplácal príjmy zo závislej činnosti, nie?
katka 23
26.06.11,17:23
ale však hlásenie musí podať, v roku 2011 vyplácal príjmy zo závislej činnosti, nie?

hlásenie áno, v otázke sa jednalo o štvrťročné prehľady, ak odhlási k 30.06. zamestnancov nemusí ich podávať
evuš
27.06.11,04:44
Takže podám už len prehľad za 2.Q., k 30.6. dáme odhlášku zamestnávateľa na DU, do 31.03.2012 hlásenie... Vďaka
katka 23
25.08.11,07:29
Dobrý deň, poprosím o radu. Potrebujem odhlásiť v ZP Dôvera SZČO , ktorá zamestnávala do 09.02.2009 zamestnancov - bola poslaná odhláška . V r. 2011 SZČO ukončila živnosť ,potrebujem to nahlásiť ZP ale neviem aké tlačivo je správne .
Ďakujem za Vaše rady.
kn-alka
25.08.11,07:50
prehľadávala som ich stránky, našla som len toto:

http://www.dovera.sk/files/oznamenie_rlp_20110401_3.pdf
katka 23
25.08.11,08:46
OK to som pozerala aj ja ale neviem vybrať či to Oznámenie čo si prilepila ty alebo Tlačivo pre hromadných platiteľov poistného - Registračný list platiteľa poistného. Resp. otázka by mohla aj byť aký je rozdiel medzi SZČO platiteľ poist. a hromadný platiteľ.
rodina1
25.08.11,08:50
OK to som pozerala aj ja ale neviem vybrať či to Oznámenie čo si prilepila ty alebo Tlačivo pre hromadných platiteľov poistného - Registračný list platiteľa poistného. Resp. otázka by mohla aj byť aký je rozdiel medzi SZČO platiteľ poist. a hromadný platiteľ.
Tlačivo, ktoré ti prilepila kn-alka je správne. Toto treba vyplniť, ako odhlasuješ zamestnávateľa ako platiteľa poistného na ZP.
kn-alka
25.08.11,08:51
OK to som pozerala aj ja ale neviem vybrať či to Oznámenie čo si prilepila ty alebo Tlačivo pre hromadných platiteľov poistného - Registračný list platiteľa poistného. Resp. otázka by mohla aj byť aký je rozdiel medzi SZČO platiteľ poist. a hromadný platiteľ.

SZČO: platíš si odvody za seba ako osobu
hromadný platiteľ - zamestnávateľ: platí odvody za zamestnancov
kn-alka
25.08.11,08:56
Dobrý deň, poprosím o radu. Potrebujem odhlásiť v ZP Dôvera SZČO , ktorá zamestnávala do 09.02.2009 zamestnancov - bola poslaná odhláška . V r. 2011 SZČO ukončila živnosť ,potrebujem to nahlásiť ZP ale neviem aké tlačivo je správne .
Ďakujem za Vaše rady.

Prepáč, zle som si prečítala otázku, ty teda potrebuješ odhlásiť živnostníka, že zrušil živnosť:

http://www.dovera.sk/files/POISTENEC-dovera_oznamenie_final-7.1.10.pdf

ako kód dáš 3. - SZČO a priložíš kópiu ukončenia živnosti
katka 23
25.08.11,08:56
SZČO: platíš si odvody za seba ako osobu
hromadný platiteľ - zamestnávateľ: platí odvody za zamestnancov
no veď to ma pletie keď SZČO zamestnáva tak by mal byť hromadný platiteľ,či ?
kn-alka
25.08.11,08:59
tiež ma doplietol názov témy: Odhlásenie zamestnávateľa :)

ak platí živnostník len za seba, používa sa pojem SZČO
ak platí za zamestnancom, používa sa pojem hromadný platiteľ.

Mimochodom, ak živnostník zamestnáva, poisťovni platí pod oboma pojmami, ako SZČO aj ako hromadný platiteľ.
katka 23
25.08.11,08:59
Tlačivo, ktoré ti prilepila kn-alka je správne. Toto treba vyplniť, ako odhlasuješ zamestnávateľa ako platiteľa poistného na ZP.
rodina 1 prosím ak môžeš , vyjadri aj svoj názor , ja by som vybrala to čo posledne prilepila kn-alka
rodina1
25.08.11,09:13
rodina 1 prosím ak môžeš , vyjadri aj svoj názor , ja by som vybrala to čo posledne prilepila kn-alka
Ak SZČO ukončila živnosť, tak je to to druhé tlačivo, ktoré dala kn-alka.
katka 23
25.08.11,09:22
Ďakujem za vaše rady a ochotu aj v tejto horúčave.
zuzanar
03.04.12,08:50
Dobrý deň,

prosím o radu. Zamestnávateľ má v pracovnom pomere už len jednu zamestnankyňu, ktorá je na rodičovskej dovolenke.
Má sa zamestnávateľ odhlásiť:
- zo zdravotnej poisťovne ako platiteľ poistenia?
- zo sociálnej poisťovne?
- z daňového úradu ako platiteľ dane zo závislej činnosti?
Alebo posielať nulové výkazy každý mesiac?

Ďakujem.
zuzanar
04.04.12,06:26
Dobrý deň,

prosím o radu. Zamestnávateľ má v pracovnom pomere už len jednu zamestnankyňu, ktorá je na rodičovskej dovolenke.
Má sa zamestnávateľ odhlásiť:
- zo zdravotnej poisťovne ako platiteľ poistenia?
- zo sociálnej poisťovne?
- z daňového úradu ako platiteľ dane zo závislej činnosti?
Alebo posielať nulové výkazy každý mesiac?

Ďakujem.

posúvam
Tweety
04.04.12,06:42
Dobrý deň,

prosím o radu. Zamestnávateľ má v pracovnom pomere už len jednu zamestnankyňu, ktorá je na rodičovskej dovolenke.
Má sa zamestnávateľ odhlásiť:
- zo zdravotnej poisťovne ako platiteľ poistenia?
- zo sociálnej poisťovne?
- z daňového úradu ako platiteľ dane zo závislej činnosti?
Alebo posielať nulové výkazy každý mesiac?

Ďakujem.
Nie nemá sa odhlásiť. Nulové prehľady na DÚ neposielame.
zuzanar
04.04.12,07:12
Ani zo zdravotnej sa nemá odhlásiť? lebo zamestnanec na rodičovskej sa odhlasuje ako keby ukončil pracovný pomer.
katka 23
04.04.12,17:59
Nie nemá sa odhlásiť. Nulové prehľady na DÚ neposielame.

- ak sa neodhlási, nulový prehľad nepošle , nedostane pokutu z DÚ ?
Tweety
04.04.12,18:00
- ak sa neodhlási, nulový prehľad nepošle , nedostane pokutu z DÚ ?
Ak nevyplatil príjem, nemá povinnosť zaslania. Je to aj v Zákone o dani z príjmov.