Vlado66
08.12.04,12:51
Rád by som sa opýtal,či môžem dať prácu nezamestnaným formou zmluvy o dielo, ďalej či je to ohraničené-mesiac dva..,alebo nie, a či s tou zmluvou o dielo,ktorú so mnou osoba uzavrie môže robiť,resp plniť úlohy v inej (pre inú)firme.Samozrejme odvody by išli na jeho ťarchu-ako samoplatcu
Nike
08.12.04,12:14
Ak myslíš zmluvu o dielo podľa § 631 obč. zákonníka tak tam nie je časové obmedzenie na vyhotovenie diela.

Netuším ale či je možné uzavrieť ju s nezamestnaným.

A pre inú firmu - to treba rozobrať, za istých okolností možno ano, ak tvoja firma má zmluvu s inou firmou, že ty zabezpečíš toto plnenie inou osobou ...??!!.
Vlado66
08.12.04,16:32
....Takže za tychto okolnosti je možne obist takýmto spôsobom pracovnu zmluvu a aj DVP- pravne je to čiste-zmluva o dielo nezaklada pracovnopravny vzťah spravne som to pochopil?Môže byť jej súčasťou zmluvy aj doklad o vzdelaní?.Zaratava sa teda odpracovaná doba do zápočtu rokov?Zaujimalo by ma ako je to následne s odplatou danej FO - nie je to mzda ,a ani mui ju nema ako fakturovať..,ako ju vyplatit-hotovostne?,
Paula
08.12.04,16:46
Tuším už dlhšiu dobu, že zrušenie DOVP bude mať za následok zvýšenie počtu Zmlúv o dielo kvôli odvodom do poisťovní. Nebude sa tam ovšem dať čokoľvek (napr.upratovanie,pomocné práce-stavebné, účtovnícke a rôzne iné čudá). S odpracovanými rokmi Zmluva o dielo podľa mňa nemá nič spoločné.
Vlado66
08.12.04,16:49
..takže takýto spôsob pri správnej formulácii zmluvy predstavuje prakticky nulové náklady...,nevidim dôvod prečo by nemohla byť uzavreta aj s nezamestnaným...,predpokladam že tam nie je nijake časove ani finannčné obmedzenie ako u DoVP,zmluva je o vyslednom produkte...