fachman
12.11.06,10:53
Dobrý deň,poprosím o radu,ako sa začalo kúriť,aj v našej vetve je zavzdušnený
radiator.Sused nadomnov na vrchnom poschodí,odvzdušňoval viac krát-možno
nedostatočne,hydraulickú reguláciu nemáme.Je dobrý tento postup-všetci vo vchode zapnú kúrenie,v kotolni vraj vypne čerpadlo,spustí sa systém,sused otvorí odvzdušňovák,a kotolňa doplní systém? Trvé to dva týždne,už ma to zlostí.A to ešte neprišla riadna zima.Ako nato? Ďakujem.
Elena Navrátilová
12.11.06,10:16
Kotolňa je vlastná? Treba skontrolovať aký máte statický tlak. Opakovane odvzdušniť až pôjde voda. V časových intervaloch. Pokiaľ nebude dostačujúce, v celej stúpačke otvoriť ventile naplno, odvzdušniť cez ventile ktorými ide teplo od kotla.
EkoMax
12.11.06,10:37
Ja som mala rovnaký problém minuloročnú zimu. Bývame na 8.poschodí, takže sem odvzdušňovali. V noci radiátory zblnkali, spodok bol teplý a vrch studený a keď sme už odvzdušňovali takmer každý deň, už sme stratiali nervy. Išli sme za správcom a energetik bytovej správy /správca by mal mať na to odborníka/ nám po nahlásení problému pomohol. Tuším odvzdušňovali nielen byty na vrchu, ale aj odstatné byty v stupačkách odkontrolovali a odvzdušnili. Vraj problém bol v cirkulácii po vypustení systému pri oprave kotolne. Ja Ti radím obrátiť sa na správcu. :)
Hlinkovx
12.11.06,11:39
my sme mávali taký istý problém sme trojposchodová bytovka..a robila to iba jedna stupačka..akorát naša :D
záhadne nám unikala voda z expaznej nádrže - tiež nám večne žlnkotali radiátory..-to nám opravili - bol nejako zle nastavený plavák -a začali sme mať problémy s teplom

na prízemí a hore mali teplo
na prvom poschodí a druhom zimu - studené radiátory
potom som obehala všetkých susedov
systém som musela postupne odvzdušňovať
od spodu až na vrch ..ale riadne.. a takto to musíme opakovať každý rok
stačí jedna výmena radiátoru ..a túto postupnosť opakujeme aj zo štyri dni..až potom sa to upraví do normálneho stavu..
fachman
12.11.06,13:45
Bol som za predsedom bytového spoločenstva,sme tam tri vchody.Býva takisto
na najvyššom poschdí,a odvzdušňuje každý deň.Povedal že zatial sa nekúri
naplno a plným tlakom,tak pri odvzdušňovaní nevytlačí riadne vzduch.Regulácia
by vraj stála 150000 korún.
Elena Navrátilová
12.11.06,14:29
Keď nemáte reguláciu máte merače?
fachman
13.11.06,16:13
Merače máme od februára,digitálne,značka Brunata.Momentálne nehrejú dve
telesá krížom cez byt,čiže dve rôzne vetvy.Máme šťastie že sme menili okná za plastové,je to cítiť,aj keď kúria slabo-temperujú,pri starých oknách by som bol
nahnevaný na kúrenie viacej.
Elena Navrátilová
13.11.06,16:58
Ak môžem k tej regulácii asi toto. Pokiaľ nebude urobená jeden bude mať v byte teplotu 35 stupňov, druhý pri plnom otvorení nemusí mať ani 20. Po regulácii je zabezpečené pre každý byt dosiahnutie pri rovnakom nastavení rovnakú teplotu. Takže je to veľmi dôležité. Aj v Tvojom prípade, keďže nemáte reguláciu toto môže byť následok práve toho, že nemáte urobenú reguláciu. Termostatické ventile v byte máte?
Orim
13.11.06,20:18
Ja sa nechcem chváliť, ale zatial ideme bez problémov a ani sme neodvzdušňovali tohoto roku.
Viem to preto, lebo bývam na vrchu a vidím v kotolni či je treba doplniť.





máme automatické odvzdušňováky.
Orim
13.11.06,20:26
Dobrý deň,poprosím o radu,ako sa začalo kúriť,aj v našej vetve je zavzdušnený
radiator.Sused nadomnov na vrchnom poschodí,odvzdušňoval viac krát-možno
nedostatočne,hydraulickú reguláciu nemáme.Je dobrý tento postup-všetci vo vchode zapnú kúrenie,v kotolni vraj vypne čerpadlo,spustí sa systém,sused otvorí odvzdušňovák,a kotolňa doplní systém? Trvé to dva týždne,už ma to zlostí.A to ešte neprišla riadna zima.Ako nato? Ďakujem.



My sme to kedysi robili tak, že sme všetko nechali otvorené, zatvorili sme dole na päte prívod a pustili sme len spiatočku takto sme potom na vrchu (na všetkých vrchoch naraz) odvzdušňovali.
Je to ale treba na začiatku vykurovacej sezóny urobiť asi viackrát (nie všade je to potrebné robiť).
fachman
14.11.06,14:12
Ak môžem k tej regulácii asi toto. Pokiaľ nebude urobená jeden bude mať v byte teplotu 35 stupňov, druhý pri plnom otvorení nemusí mať ani 20. Po regulácii je zabezpečené pre každý byt dosiahnutie pri rovnakom nastavení rovnakú teplotu. Takže je to veľmi dôležité. Aj v Tvojom prípade, keďže nemáte reguláciu toto môže byť následok práve toho, že nemáte urobenú reguláciu. Termostatické ventile v byte máte?


Termostat.ventile máme.
Elena Navrátilová
14.11.06,14:38
Toto potom dorieši jedine termohydroregulácia.
fachman
16.11.06,16:18
Dnes som sa dozvedel,že budú na najvyšších poschdiach vo vchodoch montovať
nové ventily zo samoodvzdošňovákmi,neustále samo od seba bude prebiehať
unikanie vzduchu , nie vody ???
Elena Navrátilová
16.11.06,16:21
No správne si poznamenal vody. Aj u nás si to dali na najvyšších poschodiach na vlastné náklady, stačí neprítomnosť a vytopenie, hocikedy syčí v noci, zobudí v spánku, neviem, ale trvaj na hydroregulácii. Síce drahšie ale s najlepším výsledkom. Ozaj, ako dali namontovať, dali aj vymontovať, takže teraz klasika.
adam130
02.09.10,10:55
Ako správne odvzdušniť radiátory korad VKP (prívod aj odvod vody zo spodu) ? 2 radiátory tohto typu sme montovali do podokrovia (2. poschodie), problém je že nehrejú. Všetky ostatné radiátory v celom dome (prízemie aj prvé poschodie) hrejú. Stupačka do podkrovia ide priamo z kotolne iba s dvomi odbočeniami na 1. poschodí. Táto stupačka je však teplá iba do polovice izby, t.j. po hornú úroveň radiátorov na 1. poschodí, vyššie je už studená. Myslím, že ďalej je vzduch. Radiátory som odvzdušnil klasickým spôsobom cez odvzdušňovací ventil, až kým išla voda. Všetky ostatné ventily sú otvorené. Teplá voda však stále nestúpa a nestúpa. Vďaka za rady.
alabut
02.09.10,12:23
Skus zavriet vsetky radiatory okrem tych na poschodi, odvzdusni ich, ked sa rozkuria, potom otvor ostatne. Este by bola riesenim uprava kotolne, do toho okruhu dat samostatne cerpadlo, to ti musi poradit dobry kurenar.