marfusa
12.11.06,15:59
mohli by stemi poradit?
Živnostník – účtovník potrebuje zamestnať pomocnú silu
- sekretárku. Nikdy predtým nezamestnával žiadneho
zamestnanca. Pomocná sila - sekretárka na polovičný
úväzok si za svoju prácu vypýta min. 6 000 Sk v
čistom. Akým spôsobom môže živnostík zamestnať sekretárku na polovičný úväzok, tak aby minimalizoval náklady spojené so
zamestnaním pracovníčky?
Paula
12.11.06,15:07
mohli by stemi poradit?
Živnostník – účtovník potrebuje zamestnať pomocnú silu
- sekretárku. Nikdy predtým nezamestnával žiadneho
zamestnanca. Pomocná sila - sekretárka na polovičný
úväzok si za svoju prácu vypýta min. 6 000 Sk v
čistom. Akým spôsobom môže živnostík zamestnať sekretárku na polovičný úväzok, tak aby minimalizoval náklady spojené so
zamestnaním pracovníčky?

Maximalizovať požiadavky na pracovníka a minimalizovať výdavky na neho.....táto otázka, resp. požiadavka na návod "ako to urobiť" tu lieta permanentne už pár mesiacov...........skúste aj vyhľadávať :)
ata111
12.11.06,16:02
RE: Pelesc to ata111:
Ahojte!
ata111 mozno si zle pochopila moju otazku bolo to mierene skor tak ake ma zivnostnik moznosti (alternativy) zamestnat nejaku kvazi sekretarku ktora by mu pomohla. Co je vlastne pre neho vyhodne ak nema dostatok financnyh prostriedov preto asi to tu netreba zdorazdnovat ze zamestnavatela nevyjde prac. miesto iba hruba mzda ale je to +35% na odvodoch.
Rozumeno?

Samozrejme Pelesc, aj keď sa to pýtaš pod rôznymi témami a pod rôznymi nickmi.
http://www.porada.sk/t35682-co-doporucujete.html?highlight=pomocn%E1+sila
Danila
12.11.06,17:57
RE: Pelesc to ata111:
Ahojte!
ata111 mozno si zle pochopila moju otazku bolo to mierene skor tak ake ma zivnostnik moznosti (alternativy) zamestnat nejaku kvazi sekretarku ktora by mu pomohla. Co je vlastne pre neho vyhodne ak nema dostatok financnyh prostriedov preto asi to tu netreba zdorazdnovat ze zamestnavatela nevyjde prac. miesto iba hruba mzda ale je to +35% na odvodoch.
Rozumeno?

Samozrejme Pelesc, aj keď sa to pýtaš pod rôznymi témami a pod rôznymi nickmi.
http://www.porada.sk/t35682-co-doporucujete.html?highlight=pomocn%E1+silaA to je Pelesc marfusa, alebo marfusa Pelesc, ale číro-číra náhoda? Rozumeno?
Melnick
12.11.06,18:21
Tak urobme bodku za témou,ktorú nám uzamkol Richard. ata111 sa dokonca ospravedlnila za neadekvátnu reakciu,ale viac jej nebolo dovolené vysvetliť . Ja som to ocenila súhlasom.:)

Pre marfusa: Odvody pre zamestnávateľa sú naozaj vysoké. Skús sa pozhovárať s osobou,ktorá Ti je ochotná vypomáhať pri Tvojej účtovníckej práci a navrhni jej spoluprácu. Nech si urobí ŽL,tebe bude fakturovať službu,ktorú pre Teba vykonala a ona si môže pribrať ďalších klientov,lebo u Teba tej práce asi veľa mať nebude.:)
Inú možnosť,ako legálne ju zamestnať,prípadne odmeniť nevidím.
Rada si vypočujem aj kritiku na môj príspevok,bez toho ,aby som sa urážala.;)

A samozrejme,že nebudem hneď meniť svoj nick.;) :)
marfusa
13.11.06,09:29
a nemohli by ste mi poradit vsetky alternativy ako je mozne ju zamestnat. myslim, nie len tu najvyhodnejsiu ale vsetky alternativy ako by som ako zivnostnicka mohla zamestnat sekretarku na polovicny uvazok. dakujem
katkaj
13.11.06,09:35
a nemohli by ste mi poradit vsetky alternativy ako je mozne ju zamestnat. myslim, nie len tu najvyhodnejsiu ale vsetky alternativy ako by som ako zivnostnicka mohla zamestnat sekretarku na polovicny uvazok. dakujem

" Najčistejšie" mi vychádza skrátený pracovný pomer na 6 hodín ;)
bendži
13.11.06,09:45
a nemohli by ste mi poradit vsetky alternativy ako je mozne ju zamestnat. myslim, nie len tu najvyhodnejsiu ale vsetky alternativy ako by som ako zivnostnicka mohla zamestnat sekretarku na polovicny uvazok. dakujem

Myslím že všetky možné alternatívy, ako uzavrieť s kýmkoľvek pracovnoprávny vzťah, špecifikuje jednoznačne zákonník práce.. Takže skús trochu pohľadať v jeho paragrafoch :rolleyes: