Renáta Rigóová
12.11.06,19:17
Dobrý deň všetkým!!!

Vedela by mi niekto poradiť, že je možné pracovať pri invalide, keď som 75 % postihnutá? Keď budem pracovať nestratím invalidný dôchodok?
Za odpoveď ďakujem všetkým!!!
Renáta
Melnick
12.11.06,18:59
Áno ,môžeš pracovať.:)
JankaO
12.11.06,19:04
Dobrý deň všetkým!!!

Vedela by mi niekto poradiť, že je možné pracovať pri invalide, keď som 75 % postihnutá? Keď budem pracovať nestratím invalidný dôchodok?
Za odpoveď ďakujem všetkým!!!
Renáta

Ak ste uznaná za invalidnú podľa nového zákona, čo zo znenie otázky predpokladám že áno - 75% postihnutie, môžte pracovať a mať neobmedzený príjem bez rizika straty inv.dôchodku. Nakoľko máte postihnutie 75%, je ale potrebné túto skutočnosť oznámiť Soc. poisťovni.
Jana Motyčková
13.11.06,07:22
Ak ste uznaná za invalidnú podľa nového zákona, čo zo znenie otázky predpokladám že áno - 75% postihnutie, môžte pracovať a mať neobmedzený príjem bez rizika straty inv.dôchodku. Nakoľko máte postihnutie 75%, je ale potrebné túto skutočnosť oznámiť Soc. poisťovni.
Po 1.8.2006 môže pracovať aj keby bola invalidná podľa "starého" zákona (pred 1.1.2004).
JankaO
13.11.06,16:50
Po 1.8.2006 môže pracovať aj keby bola invalidná podľa "starého" zákona (pred 1.1.2004).

V tejto súvislosti mám jednu otázku.
Ak si zoberiem ZSP_§263_ods.1 po novele platnej od 1.8.2006, u zamestnanca, ktorý je čiastočne invalidný podľa "starého" zákona sa už nesleduje príjem, tak aby neprekročil hranicu PHZ, ktorú môže zarobiť??
A taktiež u zamestnanca, ktorému bolo na základe toho, že prekročil práve túto hranicu, pozastavené vyplácanie invalidného dôchodku, môže byť na základe tohto znenia vyplácanie obnovené???
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Dúfam, že ma poteší:mee:.
Jana Motyčková
13.11.06,20:39
Myslím si, že vyplácanie ID by malo byť obnovené - neviem presne ako to bolo - či ID bol odňatý, alebo bolo pozastavené vyplácanie. Ak bolo pozastavené vyplácanie ID, po 1.8. by sa malo vyplácanie obnoviť. Ale skús sa informovať na SP, nemám s tým praktickú skúsenosť.