otp
12.11.06,21:05
dobrý večer, rada by som sa spýtala,či niekto nemá skúsenosť ako je to v prípade lekára FO,ktorý chce požiadať o vydanie novej licencie ,aby mohol zamestnávať iného lekára vo svojej ambulancii. Je potrebné mať založenú s.r.o-ku alebo môže naďalej ostať ako FO?ďakujem
Milan Benka
13.11.06,07:04
dobrý večer, rada by som sa spýtala,či niekto nemá skúsenosť ako je to v prípade lekára FO,ktorý chce požiadať o vydanie novej licencie ,aby mohol zamestnávať iného lekára vo svojej ambulancii. Je potrebné mať založenú s.r.o-ku alebo môže naďalej ostať ako FO?ďakujem

Pokiaľ viem, môže ostať FO.
ALDA
13.11.06,08:44
O akého lekára sa jedná?
AHA
13.11.06,10:01
Pokiaľ mám vedomosť od lekárov, ktorým spracovávam účtovníctvo tak ak chcú zamestnávať iného lekára vo svojej ambulancii tak nepotrebujú na to
novú licenciu stačí ho zamestnať môže byť aj FO ale ak chce prejsť z FO na
PO tak vtedy musí požiadať aj o vydanie licencie na PO.
ALDA
13.11.06,10:15
Bežne ak je to na kratšiu dobu môžu zamestnať ďalšieho lekára aj FO,/taká je prax/ ale 2 roky platí, že nemôžu. Hlavne odborní lekári musia založiť SRO, ak chcú zamestnať ďalšieho lekára.
AHA
13.11.06,10:37
Bežne ak je to na kratšiu dobu môžu zamestnať ďalšieho lekára aj FO,/taká je prax/ ale 2 roky platí, že nemôžu. Hlavne odborní lekári musia založiť SRO, ak chcú zamestnať ďalšieho lekára.
Ja som myslela dohodu. Ale o tom, že je ečte nejaké obmedzenie som
nevedela chcela by som poprosiť o neaké bližšie údaje kde si to môžem
prečítať ďakujem.
ALDA
13.11.06,11:57
Je to zákon min.zdr. o poskyt. zdrav. starstl.č.578/2004 Z.z. od 01.01.2004.
FO má licenciu a nemôže zamestnávať ďalšieho lekára, ten musí mať tiež licenciu a ešte aj súhlas VUC. Ako PO má licenciu a môže zamestnávať aj ďalších lekárov. Tieto zákony neštudujem každý rok. Tento problém som riešila v r. 2005, preto si to pamätám.
otp
13.11.06,13:00
týka sa to stomatologičky, žiada od VUC novú licenciu, aby mohla zamestnávať v prípade potreby aj iného lekára vo svojej ambulancii, doposiaľ som sa s tým nestretla tak neviem ,či by náhodou nemala mať sro-ku.
AHA
13.11.06,13:17
Je to zákon min.zdr. o poskyt. zdrav. starstl.č.578/2004 Z.z. od 01.01.2004.
FO má licenciu a nemôže zamestnávať ďalšieho lekára, ten musí mať tiež licenciu a ešte aj súhlas VUC. Ako PO má licenciu a môže zamestnávať aj ďalších lekárov. Tieto zákony neštudujem každý rok. Tento problém som riešila v r. 2005, preto si to pamätám.
Ďakujem moji Lekári väčšinou zamestnávajú na dohodu lekárou, ktorý ich
zastupujú v prípade potreby a tam kde mám zamestnaných dvoch lekárov
tak je to s.r.o. takže som sa s tým nestretla.
chlap
20.11.06,09:11
lekár pracujúci v ambulancii má pridelený tzv. kód poskytovateľa zdravotnej starostlivosti = PZS (organizácia) a kód lekára (osoba)

podľa kódu lekára je lekár identifikovaný pri vykonaných zdravotných úkonoch a braný na zodpovednosť v prípade chyby

ak teda lekár, ktorý má pridelený kód PZS a svoj kód lekára, chce zamestnať iného lekára a je pritom FO, môže tak urobiť, avšak preberá za činnosť tohto lekára úplnú zodpovednosť, pretože ten lekár môže vykonávať činnosť iba na kód toho lekára

je teda výhodnejšie založiť s.r.o., pretože vtedy má lekár (majiteľ s.r.o.) licenciu na odborného zástupcu pre s.r.o. a kód lekára pracujúceho pre túto s.r.o. môže získať ľubovoľný počet lekárov (samozrejme príslušnej odbornosti), takže každý je oficiálne zodpovedný za svoju prácu (čo je pri tak zodpovednej práci, akou je starostlivosť o ľudské zdravie, dosť podstatná vec).