bui
12.11.06,21:59
Mali sme zamestnanca na dohodu, ktory bol na sluzobnej ceste v zahranici. Pracu, koru tam vykonaval si u nas objednala firma A, ktora nam preplatila okrem vykonanych prac aj vsetky vedlajsie naklady ako cestovne, diety a telefony. Dohodar pouzil svoj telefon. My sme sumu ktora mu prisla zaplatit z Orange vyfakturovali danej firme A. Fakturu z Orange nemame v nakladoch, lebo nebol pouzity nas firemny mobil , zaplail to dohodar. Akym sposobom mu teraz s odstupom casu mame tuto sumu ktoru nam firma A uhradila spolu s pracami vratit?vyplatit?....nemala som to uctovat do vynosov ale na ucet zavazku voci zamestnancovi?...Myslim tym prace uctovat na 602, telefony na 333, dph na 343 a celk. sumu faktury na 321...? Zatial to mam vo vynosoch....
Milan Benka
13.11.06,06:56
Použil by som §5/5f) ZoDP. Ako podklad by mala byť kalkulácia skutočných nákladov, čo v tomto príp. by mohol byť aj výpis hovorov od operátora.
Všetko by som ošetril zmluvne v prac. zmluve, alebo v dodatku k nej.
jaja99
15.11.06,16:11
Ešte k DPH, firma nemá nárok na odpočítanie DPH na vstupe z faktúry, ktorá je vystavená na zamestnanca.
Účtovala by som:
kalkulácia na telefon: 518/333
cestovné vyúčtovanie -stravné,vreckové: 512/333
cestovné 512/333 (ak ich platil zamestnanec)
cestovné 518/321 (ak ho platí firma)
poistné lieč.nákladov 568/379 (ak platí firma)
poist.lieč.nákladov 512/333 (ak platil zamestnanec)


Vyšlá faktúra: 311/602, 311/518,512,568 ak je zrejmé z vyúčtovania, že boli preplácané náklady a ide o prechodné položky (refakturáciu) a nešlo o náklady, ktoré vstupujú do ceny tvojej služby.
bui
23.11.06,21:12
vraciam sa k tejto teme, lebo sa mi vyskytol novy problem. Zamestnanec bol na sluzobnej ceste, kde pracoval na projekte, ktory si u nas objednala firma X. Mal zabezpecenu cestu, podla dohody..ustnej..pouzival v zahranici auto z pozicovne. Bol tam spolu s dalsimi zamestnancami firmy X. Auto z pozicovne mala uhradit firma X. Stal sa vsak omyl a ucet z pozicovne sa zaplatil zo sukromnej kart nasho zamestnanca. Uvedenu sumu nam firma X zaplati, mame ju vyfakturovat spolu s pracami, ako zvlast polozku faktury. A ja danu sumu vratim zamestnancovi. Ako spravne tento uctovny pripad zauctovat. Nemam nijaky doklad z pozicovne aut, maju ju zamestnanci firmy X v zahranici mam len vypis z osobneho uctu zamestnanca. Mozem uctovat cez interny doklad 518/333 na zaklade tohto vypisu a potom vo fakture na firmu X ictovat 602? Alebo je lepsie uctovat len sumu za pozicanie auta rovno vo vystavenej fakture na ucet 333...? Myslim zapis 311/602 prace ,333 pozicanie auta,343?