gaerys
13.11.06,06:54
Pekny den.Chcem sa opytat.Prave som si vybavila zivnostensky list j 1.1.07 viem,ze mi treba ist teraz na DU po vystavenie DICa,neviem vsak ako dlho sa na to caka a ci musim cakat kym mi ho vystavia, ak chcem ist dalej vybavovat zdravotnu a socialny poistovnu,alebo do soc.azdravot. poistovne potrebujem len kopiu zivnostenskeho listu co mi prave vystavili. dakujem
Milan Benka
13.11.06,06:01
Pekny den.Chcem sa opytat.Prave som si vybavila zivnostensky list j 1.1.07 viem,ze mi treba ist teraz na DU po vystavenie DICa,neviem vsak ako dlho sa na to caka a ci musim cakat kym mi ho vystavia, ak chcem ist dalej vybavovat zdravotnu a socialny poistovnu,alebo do soc.azdravot. poistovne potrebujem len kopiu zivnostenskeho listu co mi prave vystavili. dakujem


Môžeš ísť kľudne tieto poisťovne povybavovať, nemusíš čakať na DIČ.
bendži
13.11.06,06:25
Mimochodom DIC by si mala mat do tyzdna od poziadania
biaaa
13.11.06,11:00
pocul som aj nieco take ze to ciselko by mala vediet povedat tetuska na DU hned (neviem to ale na 100%)
Simonab
13.11.06,11:28
U nás zaregistrujú aj vystavia kartičku na počkanie, samozrejme musíš mať vyplnené tlačivko na registráciu.
Marta3
13.11.06,12:54
Pekny den.Chcem sa opytat.Prave som si vybavila zivnostensky list j 1.1.07 viem,ze mi treba ist teraz na DU po vystavenie DICa,neviem vsak ako dlho sa na to caka a ci musim cakat kym mi ho vystavia, ak chcem ist dalej vybavovat zdravotnu a socialny poistovnu,alebo do soc.azdravot. poistovne potrebujem len kopiu zivnostenskeho listu co mi prave vystavili. dakujem
DIČ na poisťovne nepotrebuješ, stačí kópia ŽL, na ZP sa prihlásiš do 8.dňa od platnosti ŽL a doložiť kto bol predchádzajúcim platcom - rozviazanie prac.pomeru, príp. vyradenie z ÚP, na soc poisťovňu sa prihlásiš iba ako dobrovoľný platca najskor v deň, keď donesiaš prihlášku
gaerys
14.11.06,19:39
dakujem vsetkym za radu:)