rrrrr
13.11.06,08:27
Dobry den,
v zakonniku prace je uvedene, ze do doby pre dlhsiu dovolenku sa pocita aj uspesne ukoncene studium a doba doktorandskeho studia.
To znamena,ze ak neukoncil doktorandske studium predpisanou skuskou,tak sa aj tak zapocitava do doby pre dlhsiu dovolenku? Lebo ak neskonci napr. VS,tak ju neberiem do uvahy.
Dakujem za radu.
Tweety
13.11.06,08:21
Dobry den,
v zakonniku prace je uvedene, ze do doby pre dlhsiu dovolenku sa pocita aj uspesne ukoncene studium a doba doktorandskeho studia.
To znamena,ze ak neukoncil doktorandske studium predpisanou skuskou,tak sa aj tak zapocitava do doby pre dlhsiu dovolenku? Lebo ak neskonci napr. VS,tak ju neberiem do uvahy.
Dakujem za radu.
A moja otázka: mohol vôbec robiť doktoranda, keď nemal VŠ? Ak neukončil VŠ, nepočíta sa mu jej štúdium do odpracovaných rokov do nároku na dovolenku.
rrrrr
13.11.06,08:34
To som len uviedla priklad medzi tymi dvomi dobami. Mne len nesedi to,ze v prvom bode musi byt uspesne ukoncene studium a v pripade doktorandskeho studia sa nespomina ukoncenie. To znamena,ze ma pracovnik VS a robil si doktor.studium napr. 1 rok a neukoncil ho.Zapocitam ten 1 rok do doby pre vyssiu dovolenku?
Gabi03
13.11.06,08:35
Podľa mojich informácií, tí, ktorí si robia doktorantúru sú zamestnancami už vysokej školy. Takže im plynie riadne doba zamestnania.
Tweety
13.11.06,08:37
To som len uviedla priklad medzi tymi dvomi dobami. Mne len nesedi to,ze v prvom bode musi byt uspesne ukoncene studium a v pripade doktorandskeho studia sa nespomina ukoncenie. To znamena,ze ma pracovnik VS a robil si doktor.studium napr. 1 rok a neukoncil ho.Zapocitam ten 1 rok do doby pre vyssiu dovolenku?
Ano, započítaš.
rrrrr
13.11.06,08:51
Dakujem za radu.
Tweety
13.11.06,08:57
Dakujem za radu.
Pre upresnenie:§ 103 ZP
(7) Obdobia uvedené v odsekoch 1 až 6 sa nezapočítavajú, ak spadajú do času trvania pracovného pomeru; ak sa kryjú navzájom, započítavajú sa len raz. Teda ak bol súbežne aj zamestnancom aj doktorandom, započíta sa len raz.
endrju
13.11.06,19:09
Dobry den,
v zakonniku prace je uvedene, ze do doby pre dlhsiu dovolenku sa pocita aj uspesne ukoncene studium a doba doktorandskeho studia.
To znamena,ze ak neukoncil doktorandske studium predpisanou skuskou,tak sa aj tak zapocitava do doby pre dlhsiu dovolenku? Lebo ak neskonci napr. VS,tak ju neberiem do uvahy.
Dakujem za radu.

Odporúčam venovať chvíľku času prelistovaniu zákona 131/2002 o vysokých školách.
§55 tohoto zákona obsahuje odsek 18), v ktorom je uvedené:

"(18) Na účely zdravotného poistenia, nemocenského poistenia, dôchodkového zabezpečenia a na účely platenia príspevku na poistenie v nezamestnanosti má doktorand v dennej forme doktorandského štúdia postavenie zamestnanca.35)"

Doktorandské štúdium je vysokoškolským štúdiom 3. stupňa, ktoré nie je (na rozdiel od prvých dvoch stupňov) považované za sústavnú prípravu na povolanie. Aj preto ten rozdiel v podmienkach započítavania jednotlivých stupňov vysokoškolského štúdia pri určovaní nároku na dovolenku. ;)
Takže doktorand z pohľadu určovania nároku na dovolenku nemusí byť súčasne zamestnancom akejkoľvek organizácie. Podstatné je, aby bol doktorandom v dennej forme... :cool: