mmia
13.11.06,09:58
ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu...
zamestnanec dal vypoved, chce nastupit do noveho zamestnania a zostalo mu 20 dni nevycerpanej dovolenky ( 5 z roku 2005, 15 rok 2006 ). zamestnance sa chce vzdat preplatenia len aby zamestnavatel suhlasil s okamzitou vypovedou. je mozne vzdat sa preplatenia dovolenky???
Tweety
13.11.06,08:59
ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu...
zamestnanec dal vypoved, chce nastupit do noveho zamestnania a zostalo mu 20 dni nevycerpanej dovolenky ( 5 z roku 2005, 15 rok 2006 ). zamestnance sa chce vzdat preplatenia len aby zamestnavatel suhlasil s okamzitou vypovedou. je mozne vzdat sa preplatenia dovolenky???Nie, nie je možné vzdať sa svojich práv.Aj keby sa svojich práv vzdal, taký úkon je neplatný. § 17 odst.1 ZP
jankasm
13.11.06,09:08
Nie, nie je možné vzdať sa svojich práv.Aj keby sa svojich práv vzdal, taký úkon je neplatný. § 17 odst.1 ZP

Pokiaľ tú náhradu za nevyčerpanú dovolenku nechce mať zaplatenú, tak mu vypíšte čerpanie dovolenky na tento mesiac, aj keď bude pracovať. Lebo dovolenku, ktorú si nevyčerpá mu budete musieť preplatiť.
mmia
13.11.06,09:25
dakujem, a je mozne preplatit dovolenku mesiac po vyplate, nieco take som citala a ze potom sa nemusia platit odvody??
katkaj
13.11.06,09:30
dakujem, a je mozne preplatit dovolenku mesiac po vyplate, nieco take som citala a ze potom sa nemusia platit odvody??

Dá sa preplatiť aj dva mesiace po poslednej výplate ;) Áno v tom prípade sa neplatia odvody