xmatisova
13.11.06,11:30
Zdravim všetkých poraďakov a vopred ďakujem za pomoc.
Chcela by som sa opýtať či zamestnankyňa môže požiadať o predlženie rodičovskej dovolenky, keď dieťa nemá zdravotné problémy. Ako to spraviť lebo podľa mňa to rodičovská dovolenka už nie je a či je to vôbec možné, ak áno na základe akého zákona. Hľadala som to už všade možne a neviem sa ničoho dopátrať. Prosím o radu. Ďakujem:(
jankasm
13.11.06,10:33
Zdravim všetkých poraďakov a vopred ďakujem za pomoc.
Chcela by som sa opýtať či zamestnankyňa môže požiadať o predlženie rodičovskej dovolenky, keď dieťa nemá zdravotné problémy. Ako to spraviť lebo podľa mňa to rodičovská dovolenka už nie je a či je to vôbec možné, ak áno na základe akého zákona. Hľadala som to už všade možne a neviem sa ničoho dopátrať. Prosím o radu. Ďakujem:(

Ak dieťa nemá zdravotné problémy tak podľa mňa nie je nárok na predĺženú rodičovskú dovolenku.
Chobot
13.11.06,10:34
Zdravim všetkých poraďakov a vopred ďakujem za pomoc.
Chcela by som sa opýtať či zamestnankyňa môže požiadať o predlženie rodičovskej dovolenky, keď dieťa nemá zdravotné problémy. Ako to spraviť lebo podľa mňa to rodičovská dovolenka už nie je a či je to vôbec možné, ak áno na základe akého zákona. Hľadala som to už všade možne a neviem sa ničoho dopátrať. Prosím o radu. Ďakujem:(

V štandardnom prípade máš nárok na rodičovskú dovolenku 3 roky. Po tomto termíne musíš nastúpiť do zamestnania, ZP Ti neumožňuje čerpať viac voľna.

Jedinou možnosťou by bolo dohodnúť sa so zamestnávateľom, že Ti poskytne neplatené voľno.