cowboyka
13.11.06,13:23
Vie mi niekto povedat ake vysoke skoly su v Kosiciach - forma studia externa, dakujem
bulnova
14.11.06,10:09
O aký smer máš záujem - technický, ekonomický, právo a ver. správa ?
Na veterine,lekárskej a prírodovedeckej a sa tuším študuje len dennou formou.
cowboyka
16.11.06,13:09
ekonomicky resp. pravo, to je prakticky jedno, len to musi byt externou formou a nech sa tam nerobia prijimacky z matematiky
bulnova
16.11.06,16:40
Na ekonomiku a techniku sa robia prijímačky z matematiky, na právo , štátnu správu nie. Ale v Košiciach je na toto štúdium ťažko sa dostať. Doporučujem
urobiť prijímačky v Bratislave a prestúpiť do Košíc- najschodnejšia cesta, alebo
strýko s dobrým postavením.
Danila
16.11.06,17:18
Na ekonomiku a techniku sa robia prijímačky z matematiky, na právo , štátnu správu nie. Ale v Košiciach je na toto štúdium ťažko sa dostať. Doporučujem
urobiť prijímačky v Bratislave a prestúpiť do Košíc- najschodnejšia cesta, alebo
strýko s dobrým postavením.Toto doporučiť ako najschodnejšiu cestu je pre mňa nepochopiteľné. Ale ak disponuješ relevantným zdrojom, rada sa s ním zoznámim.
bulnova
17.11.06,09:46
Neviem aké máš skúseností , ale na Východe, hoci ide o najchudobnejšiu oblasť s vysokou nezamestnanosťou je veľký záujem o VŠ, najmä o právo, medicínu a manažment( v Prešove). A spolu s tým ide aj korupcia. Moji známi využili prijatie na VŠ (právo) v Bratislave a bez problémov počas semestra prestúpili do Košíc (pritom v KE neboli prijatí) - skúšky boli uznané. Súkromne by mnoho ľudí doporučilo "styčné osoby" na prijatie na jednotlivé VŠ - ale nie takouto formou - už je to trestné !
alosinka
05.03.07,20:26
dobrý večer, neviem, či som tu správne, teda ja by som sa chcela niečo opýtať, čo sa netýka predchádzajúcich... Tento rok idem na prijímačky, ale chcela by som si dať odklad na jeden rok, ak teda urobím skúšky. Je to možné?
danielko
06.03.07,05:37
Ak ťa príjmu a zapíšeš sa do ročníka, začneš semester a podáš si žiadosť o prerušenie štúdia s uvedením dôvodu, bude záležať len na "vrchnosti" školy, či ti žiadosť schváli.