nikulik
13.11.06,13:28
Ahojte, potrebovala by som radu. Ako mam urobit vyplatu ak ma zamestnanec ukolovu mzdu ale robil aj nadčas? Lebo ked nahodim do programu ukolovu mzdu a pridam ku hodinam nadčasove hodiny tak mi napíše ze ma prekročeny pracovný fond.
Jana Motyčková
13.11.06,19:41
Mal by dostať to, čo zarobil v úkole + príplatok za nadčas za hodiny nadčasu. Ale ako to urobíš v programe, to závisí od programu.
Marti.ka
26.09.07,07:44
Ahojte. Potrebovala by som radu pri výpočte úkolovej mzdy. Aký je minimálny mzdový nárok našej zamestnankyni, ak na mesačný pracovný fond síce splnila úkol a vychádza jej vyšší ako minimálny mzdový nárok, ale ak do toho započítam prácu nadčas, ktorá bola dosť vysoká, tak jej ten min.mzdový nárok nevychádza. Musíme jej doplatiť za tie hodiny nadčas, aj keď neurobila svoj úkol do min. mzdového nároku?
Príkl. Mzda za úkol 7808, Časová mzda 500, Nočný prípl. 655, Prípl. za sviatok
445, Dovolenka 1785. Plánované 172,5 hod. Odpracované 142,5 hod. Dovolenka 30 hod., Nadčas 61,5. Týždenný pracovný čas je 37,5 hod.
Môžem jej dať mzdu, ktorá jej vychádza, t.z.hrubá mzda 11 193, alebo jej treba niečo doplatiť? Vďaka.
Marti.ka
26.09.07,09:41
Ahojte. Potrebovala by som radu pri výpočte úkolovej mzdy. Aký je minimálny mzdový nárok našej zamestnankyni, ak na mesačný pracovný fond síce splnila úkol a vychádza jej vyšší ako minimálny mzdový nárok, ale ak do toho započítam prácu nadčas, ktorá bola dosť vysoká, tak jej ten min.mzdový nárok nevychádza. Musíme jej doplatiť za tie hodiny nadčas, aj keď neurobila svoj úkol do min. mzdového nároku?
Príkl. Mzda za úkol 7808, Časová mzda 500, Nočný prípl. 655, Prípl. za sviatok
445, Dovolenka 1785. Plánované 172,5 hod. Odpracované 142,5 hod. Dovolenka 30 hod., Nadčas 61,5. Týždenný pracovný čas je 37,5 hod.
Môžem jej dať mzdu, ktorá jej vychádza, t.z.hrubá mzda 11 193, alebo jej treba niečo doplatiť? Vďaka.
Dúfam,že sa vám nebudem zdať netrpezlivá, ale potrebujeme to doriešiť čím skôr, aby sme už konečne dostali výplaty za august.;)
nicolet
26.09.07,10:30
Ak som správne pochopila má odpracovaných 142,5 hod. + 61,5 hod. nadčas, čo je spolu 204 hodín. Za tieto hod. by mala mať minim. mzd. nárok podľa stupňa náročnosti. Mzda za dovolenku sviatok a ostatné prípl. sa tam nepočítaju.Podľa mňa jej treba doplatiť.
Marti.ka
26.09.07,10:53
Platí to aj pri úkolovej mzde? O úkolovej som sa toho veľa nedozvedela. A v zákonníku som tiež ohľadom tohto nič nenašla.
nicolet
26.09.07,11:22
Platí to aj pri úkolovej mzde? O úkolovej som sa toho veľa nedozvedela. A v zákonníku som tiež ohľadom tohto nič nenašla.

Hovorí o tom §120 Zákonníka práce . Je jedno či je zamestnanec platený v úkole alebo časovou mzdou. V úkolovej mzde sa dá ťažko vyčísliť mzda za odpracov. hodiny bez nadčasov. Takže aj ten doplatok je obtiažne vyrátať. Myslím že si, že aj za prácu nadčas by mal mať min. mzd. nárok. Je to môj názor. Ak niekto vie o tom viac nech ma opraví. ďakujem.
milagros208
25.10.07,08:27
Skúšala som hľadať v príspevkoch na porade, ale tiež som ohľadom toho nič nenašla. Ide o úkolovú mzdu, prácu nadčas a doplatok do min. mzdy.
Neviem ako mám riešiť túto situáciu. Zamestnanec vyrobil za 204 hodín, z toho 56 nadčas len mzdu za 6050 Sk. Máme mu doplatiť do min. mzdy za všetkých 204 hod, t.j. pri stupni náročnosti práce 2 , hod.mzda 55,90, teda
doplatíme až do sumy cca 11400? Alebo akým spôsobom to máme riešiť? Ďakujem.
milagros208
25.10.07,08:45
Ešte ma napadlo. Pre zistenie, či zamestnancovi patrí doplatok do minimálnej mzdy sa započítavajú všetky peňažné plnenia s výnimkou mzdy a mzdového zvýhodnenia za prácu nadčas /toto ma hlavne zaujíma/. Takže za 147,25 odpracovaných hodín by mal mať min.mzdový nárok 8232 /2. stupeň náročnosti práce/, t.z. doplatok 2182. Treba mu ešte okrem tohto doplatku zaplatiť mzdu za prácu nadčas /aj keď v podstate nič neurobil/ a mzdové zvýhodnenie? Tak to by znamenalo doplatok za odprac. hodiny 5354 + príplatok 860 Sk?
Maňaska
25.10.07,08:57
Skúšala som hľadať v príspevkoch na porade, ale tiež som ohľadom toho nič nenašla. Ide o úkolovú mzdu, prácu nadčas a doplatok do min. mzdy.
Neviem ako mám riešiť túto situáciu. Zamestnanec vyrobil za 204 hodín, z toho 56 nadčas len mzdu za 6050 Sk. Máme mu doplatiť do min. mzdy za všetkých 204 hod, t.j. pri stupni náročnosti práce 2 , hod.mzda 55,90, teda
doplatíme až do sumy cca 11400? Alebo akým spôsobom to máme riešiť? Ďakujem.
Je to mimo témy, ale ak zamestnanec vyrobil hodnotu za 6050 Sk a k tomu potreboval 56 hodín nadčasu - asi nie je všetko OK. Buď so zamestnancom, alebo normovačom.
milagros208
25.10.07,09:00
Je to problém so zamestnancami, ktorí nedokážu vyrobiť na jednom stroji toľko kíl, aby dosiahli minimálnu mzdu. Iní to dokážu. Riešením by bolo, keby robili na dvoch strojoch, čo je bez problémov možné, no oni odmietajú.
A viete, že aj na východe je problém zohnať zamestnancov, ktorí chcú pracovať? Nám akosi zostali len takí, čo špekulujú, ako zarobiť, ale nerobiť.
Maňaska
25.10.07,09:09
Či to nebude aj v tom, že hranica minimálnej mzdy nie je až taká motivačná.....
milagros208
25.10.07,09:14
To je pravda. Ale ak niekto dokáže zarobiť oveľa viac ako je min. mzda a iní nedokážu ani tú minimálnu ...
Marti.ka
25.10.07,10:32
Myslím, že mu musíte doplatiť do min. mzdy za všetky odprac. hodiny + príplatok za nadčas.
Peťo
26.10.07,11:59
Myslím, že mu musíte doplatiť do min. mzdy za všetky odprac. hodiny + príplatok za nadčas.

Pozri §120 ods2 ZP. Pekný deň.