Kvetoslava
13.11.06,15:05
Potrebovala by som poradiť. Zamestnávateľ nariadil vyplatiť odmenu za vykonanú prácu. Dohoda o VP nebola ešte podpísaná a mzda už bola zúčtovaná avšak zamestnanec odmietol odmenu prevziať. Ako má mzdová účtovníčka postupovať?
Ďakujem.
katkaj
13.11.06,14:12
Potrebovala by som poradiť. Zamestnávateľ nariadil vyplatiť odmenu za vykonanú prácu. Dohoda o VP nebola ešte podpísaná a mzda už bola zúčtovaná avšak zamestnanec odmietol odmenu prevziať. Ako má mzdová účtovníčka postupovať?
Ďakujem.

A bola vyplatená na základe čoho? :eek: Dohoda mala byť riadne podpísaná a hlavne zamestnanec mal byť deň vopred prihlásený v sociálnej poisťovni
Tweety
13.11.06,14:13
Potrebovala by som poradiť. Zamestnávateľ nariadil vyplatiť odmenu za vykonanú prácu. Dohoda o VP nebola ešte podpísaná a mzda už bola zúčtovaná avšak zamestnanec odmietol odmenu prevziať. Ako má mzdová účtovníčka postupovať?
Ďakujem.Ak nebola dohoda podpísaná, nevznikol nárok na vyplatenie tejto odmeny, odmena nemôže byť ani daňovo uznaným nákladom.
Kvetoslava
14.11.06,07:10
Zamestnankyňa bola prihlásená do sociálnej poisťovne. Avšak dohoda nebola podpísaná. A ja by som potrebovala radu ako to napraviť. Je mi jasné, že DOVP mala byť podpísaná najskôr, ale ja som to bohužiaľ nemohla ovplyvniť. Potrebujem to dať na pravú mieru.
katkaj
14.11.06,07:14
Zamestnankyňa bola prihlásená do sociálnej poisťovne. Avšak dohoda nebola podpísaná. A ja by som potrebovala radu ako to napraviť. Je mi jasné, že DOVP mala byť podpísaná najskôr, ale ja som to bohužiaľ nemohla ovplyvniť. Potrebujem to dať na pravú mieru.

A pracovná úloha nebola vykonaná keď zamestnanec odmietol prevziať peniaze?

Pokiaľ nebola vykonaná dojednaná práca a ani už nebude tak budeš musieť asi opraviť mzdy a stornovať prihlášku zo Sociálnej poisťovne.
Kvetoslava
14.11.06,14:11
Práca bola vykonaná, ale nepočítalo sa s odmenou. Zamestnávateľ rozhodol o vyplatení odmeny. Ale dotyčná to asi chce urobiť grátis. Takže ja si musím od januára všetko opraviť? A akým spôsobom? Keď ťa môžem otravovať.
katkaj
14.11.06,14:24
Práca bola vykonaná, ale nepočítalo sa s odmenou. Zamestnávateľ rozhodol o vyplatení odmeny. Ale dotyčná to asi chce urobiť grátis. Takže ja si musím od januára všetko opraviť? A akým spôsobom? Keď ťa môžem otravovať.

Je to trochu netypické že niekto vykoná prácu a nechce peniaze. Pokiaľ o tom rozhodlo vedenie a dohoda bola prihlásená na SP a práca vykonaná tak by som asi vysvetlila dotyčnému zamestnancovi že mu prináleží odmena.
A to ste už od januára účtovali že odmena bola vyplatená? Obávam sa že pokiaľ neuspeješ u zamestnanca a nepreberie si odmenu za prácu tak budeš musieť opraviť mzdy v mesiacoch kedy to bolo účtované. A neviem ako to zdôvodníš pri prípadnej kontrole :confused:
Kvetoslava
15.11.06,07:54
Ďakujem za radu. Dúfam že ju ešte prehovoríme, aby odmenu prijala.
Prajem pekný deň!