veget
13.11.06,16:03
Prosím o radu, začínam s OMEGOU a neviem ako zaúčtovať správne úhradu PHM kartou z bankového účtu. V evidencii účtovných dokladov, bankový výdaj vzor .....ďakujem.
victoria
13.11.06,15:08
Ja to robím tak že mám samostatnú analytiku na účte 379xxx s názvom záväzky visa karta. Z bankového účtu úhradu kartou zaúčtujem ako 379xxx s tým že je to platba visa a potom na základe bločku, ktorý mi ten kto kartou platil dá, zaúčtujem daňový doklad o nákupe cez interné doklady do nákladov. Takto mám aj prehľad na účte 379xxx z ktorých platieb kartou mi chýba daňový doklad a pokiaľ ho nemám, nemám platbu ani v daňových nákladoch a DPH. Ak sa stane že mi blok nedodajú alebo stratia, viem že tieto platba musím dať do nedaňových nákladov.
ivako
13.11.06,16:42
Prosím o radu, začínam s OMEGOU a neviem ako zaúčtovať správne úhradu PHM kartou z bankového účtu. V evidencii účtovných dokladov, bankový výdaj vzor .....ďakujem.
V Omege nemáš vytvorený v základných vzoroch vzor pre platbu kartou. Môžeš si ho vytvoriť sama, alebo vo vzore nechaj prázdny štvorček a zaúčtuj ako to potrebuješ bez predkontácie. Ja účtujem výbery kartou na účet
261AE /analytika podľa jednotlivých kárt/ a potom cez ID zúčtovanie podľa jednotlivých daňových dokladov.
veget
14.11.06,05:03
Ďakujem za rady.
suzuki
15.11.06,09:28
ja to uctujem ako victoria, ale na ucet 335 - samostatne na kazdeho zamestnanca
ivako
15.11.06,11:04
Skúste sa inšpirovať:
1070.
Používanie platobnej karty k bežnému účtu
*****Firma začala od mája používať k bežnému účtu platobnú kartu. Nákup PHL, materiálu a pod. hradí prostredníctvom karty.
Ako zaúčtovať ak:
**1. účtovníčka má najprv k dispozícii od zamestnanca bloček z registračky uhradený kartou,
**2. na konci mesiaca bankový výpis?
Ako je to s účtovaním platobných kariet na podsúvahových účtoch, keďže platobné karty by mali byť prísne zúčtovateľné tlačivá?




Na účte 261 - Peniaze na ceste sa účtuje prevod peňazí v hotovosti medzi pokladnicou a bankovými účtami, medzi bankovými účtami navzájom a medzi bankovými úvermi a bankovými účtami. Účtujú sa tu tiež šeky pri ich odovzdaní banke na inkaso, platby uskutočňované platobnými kartami.
Bloček z registračnej pokladnice predstavuje faktúru (aj keď obdrží firma zúčtovaciu faktúru - nie je to faktúra na účely DPH, čo je tam i uvedené) na účely DPH.
Tento bloček PHL sa zaúčtuje na stranu MD do nákladov, na sklad - tak, ako sa bežne účtuje PHL, keď sa kupuje v hotovosti a na stranu D účtu 261. Pri odpísaní peňažných prostriedkov z účtu bude firma účtovať:****MD 261 / D 221.

Ja osobne zastávam názor, že platobné karty nie je potrebné evidovať na podsúvahových účtoch.

Ing. Jana Mederová (IX/2005)
victoria
15.11.06,11:10
Hm zaujimave .... A ked mi ten kto platil kartou nedoda blocek, ostane mi to visiet na peniazoch na ceste ? Alebo potom budem studovat co je vyber a skutocne peniaze na ceste a co musim preuctovat do nedanovych nakladov ?
ivako
15.11.06,11:41
Hm zaujimave .... A ked mi ten kto platil kartou nedoda blocek, ostane mi to visiet na peniazoch na ceste ? Alebo potom budem studovat co je vyber a skutocne peniaze na ceste a co musim preuctovat do nedanovych nakladov ?
Urobíš si analytiku účtu 261