chicago
13.11.06,17:16
Ahojky všetkým,

prosím poraďte, čo všetko je potrebné vypracovať pri založení s. r. o. . (Registr. poriadok, interné smernice...).

Ďakujem mnohokrát.
Danila
13.11.06,16:19
Tak toho je tu neúrekom. Všetko nájdeš. Niekoľkí účastníci Porady si s.r.o založili prostredníctvom tunajších príspevkov. Chce to len trošku trpezlivosti.
Marína
13.11.06,16:21
Skús napr. kliknúť na založenie
chicago
13.11.06,18:43
Hm, preklikávam sa, no častokrát sa rozoberá samotné založenie spoločnosti. My už založenú spoločnosť máme. Sme viac-menej vo fáze: čo všetko treba k tomu, aby bolo fajn. Porada je absolútne super portál, je tu toho kopec a preto niekedy trvá, kým človek nájde odpoveď na svoju otázku. Mne sa skôr jedná o fázu pomenovávania, registrovania, evidovania, postupov...ISO...čo vyplýva zo zákona a čo nie + na ktorý zákon sa mám zamerať. Napr. taký regitratúrny poriadok, má ho obsahovať interná smernica alebo je to osobitná kategória.

Ďakujem veľmi. :)
Danila
13.11.06,18:59
Ak si na začiatku, tak sa správne rozhodni, či budeš účtovať sám, alebo zadáš účtovníctvo profesionálom. Interné smernice sú veľmi dôležité. Pre vedenie pokladnice, oceňovanie majetku, spôsobu vyplácania cestovných náhrad, pracovný poriadok. Podľa veľkosti firmy otázka odborovej organizácie, BOZP. V neposlednom rade podrobné oboznámenie s predpokladmi na výkon funkcie konateľa, všetko o účasti spoločníka v spoločnosti, všetko o valnom zhromaždení, dozornej rade a pod. Podrobnejšie poradiť si vyžaduje viac informácií o spoločnosti.
chicago
15.11.06,10:48
Účtovníctvo aj mzdy máme externe vypracovávané. Každopádne všetkým ďakujem pekne za odpovede.
__________________________________________________ ___________
Ži a nechaj žiť. :rolleyes:
Cecilia
25.11.06,21:52
Dobrý večer,
chcem sa spýtať, či sro-čka musí byť platcom DPH hneď od začiatku /tak ako musí účtovať v PÚ/ alebo až po dosiahnutí zákonom stanoveného obratu. Pokiaľ neobchoduje s platiteľmi DPH a nikdy nedosiahne zákonom stanovený obrat, nikdy nemusí byť platiteľom DPH? Ešte som sa nestretla s takou sro.
Prečítala som už veľa z Porady a vyplýva mi, že sro-čka nemusí byť platcom DPH, čo ma veľmi prekvapilo.
evina
25.11.06,21:55
Dobrý večer,
chcem sa spýtať, či sro-čka musí byť platcom DPH hneď od začiatku /tak ako musí účtovať v PÚ/ alebo až po dosiahnutí zákonom stanoveného obratu. Pokiaľ neobchoduje s platiteľmi DPH a nikdy nedosiahne zákonom stanovený obrat, nikdy nemusí byť platiteľom DPH? Ešte som sa nestretla s takou sro.
Prečítala som už veľa z Porady a vyplýva mi, že sro-čka nemusí byť platcom DPH, čo ma veľmi prekvapilo.

Aj s.r.o. sa stáva povinne platiteľom DPH až po dosiahnutí zákonom stanoveného obratu. Ak tento obrat nedosiahne nikdy, nikdy nemusí byť platiteľom DPH.
Aljok
25.11.06,22:00
Dobrý večer,
chcem sa spýtať, či sro-čka musí byť platcom DPH hneď od začiatku /tak ako musí účtovať v PÚ/ alebo až po dosiahnutí zákonom stanoveného obratu. Pokiaľ neobchoduje s platiteľmi DPH a nikdy nedosiahne zákonom stanovený obrat, nikdy nemusí byť platiteľom DPH? Ešte som sa nestretla s takou sro.
Prečítala som už veľa z Porady a vyplýva mi, že sro-čka nemusí byť platcom DPH, čo ma veľmi prekvapilo.
Nemusí. Pozri aj sem http://www.porada.sk/t23169-registracia-na-dph.html?highlight=platca+DPH
Cecilia
25.11.06,22:32
Ďakujem za odpovede. Je to super, lebo dph vždy beriem ako trest.