Veska
08.12.04,17:34
Prosím o Váš názor: Chcem si založiť s.r.o. ( jeden spoločník aj konateľ ).
Mám si spoločenskú zmluvu napísať sama na základe vzorov ( z ? odkiaľ, poraďte), alebo radšej prostredníctvom notára, aby som sa vyhla zamietnutiu zápisu v OR kôli chybnej spoločenskej zmluve a chýbajúcim, nezaslaným prílohám ? Je povinnosťou notára ( po zaplatení poplatku za spísanie spoločenskej zmluvy 4 000,- Sk) oboznámiť ma o všetkých prílohách ktoré mám zaslať na OR ?
Po prečítaní príspevkov z Porady, som stratila odvahu.
Ďakujem
lara
09.12.04,21:58
veska, ak si budešš zakladať s.r.o. sama a budes tam ako len jeden zakladateľ v tom prípade budeš potrebovať zakladateľskú listinu . nemusíš su písať nikde u notára, zbytočne zaplatíš niekoľko tisíc naviac, ktoré by si mohla potom použiť na podnikanie, posli mi odpoved či budeš iba ako sama zakladateľ alebo budeš mat este nejakého poločníka, v tom prípade budeš potrebovať spoločenskú zmluvu. ja ti potom nejaké vzory pošlem. drž sa nie je to nič zložité
Nuno
11.12.04,18:01
ja by som skor isiel tomu notarovi, pri 200.000,/Sk zakladnom imani Ti notar zauctuje 3.000,-Sk + DPH a este za overenia podpisov na podpisovom vzore, vyhlaseniach atd....
ked chces, napisem Ti to aj ja za dobry peniaz. nuno1@pobox.sk
zuzubalu
12.12.04,10:24
Ja som to zvladol sam bez problemov a nie som pravnik. 0903-784-642 rad poradim
vladan
12.12.04,13:06
Ja som to zvladol sam bez problemov a nie som pravnik. 0903-784-642 rad poradim
Zuzubalu, a vieš poradiť, aj keď nejde o zakladanie spoločnosti? Myslím na spoločnosť, ktorá už funguje zopár rokov a potrebuje upraviť Obchodný register podľa novelizovaných zákonov :-)
Paula
12.12.04,19:39
Dovolím si "použiť" túto tému a pýtam sa: ak je len jeden spoločník v s.r.o., môže byť ZI len 100.000,- , alebo to už neplatí?
vladan
13.12.04,05:23
pravdu máš, neplatí. Podľa Obchodného zákonníka musí mať SRO-čka, podľa § 108 Základné imanie aspoň 200 000,- Sk.
Gabca
15.12.04,10:54
pre vladan : robit zmeny v s.r.o. nieje vobec zlozite, staci ist na stranku orsr, tam su tlaciva a vsetko popisane co treba ku ktorej zmene prilozit, vsetky doklady treba 2x. nieje to vobec tazke, da sa to zvladnut, ja som to tiez tak bez problemov absolvovala. popripade spytat sa notara co treba overene a co nie.
Nuno
17.12.04,10:23
gabca> notar nie je opravneny (podla tzv. etickeho kodexu notarov) poskytovat pravne rady alebo zasahovat do deja pri osvedcovani pravosti podpisov alebo listin. keby spisoval on listiny, to je ine, takze ak prides overit podpis, tak Ti nesmie povedat nic :-)
vladan
17.12.04,10:43
pre vladan : robit zmeny v s.r.o. nieje vobec zlozite, staci ist na stranku orsr, tam su tlaciva a vsetko popisane co treba ku ktorej zmene prilozit, vsetky doklady treba 2x. nieje to vobec tazke, da sa to zvladnut, ja som to tiez tak bez problemov absolvovala. popripade spytat sa notara co treba overene a co nie.
Gabča, idem ti predostrieť problém, ktorý potrebujem vyriešiť ... Ale predtým ti poviem, že tento rok som už zmeny v s.r.o. robila (zapísali mi všetko bez problémov), a robila som to podľa webu.
ale ... mám takýto problém:
Sro-čka mi funguje 5 rokov, keď sme zakladali spoločnosť, nebolo treba uvádzať do OR deň vzniku funkcie konateľov. Počas tých piatich rokov sa Obchodný zákonník párkrát zmenil a zmenilo sa práve to, že do OR musí byť zapísaný deň vzniku funkcie konateľov. Preto sa chystám na zmenu v OR, ale som z toho trošku vedľa. Keďže deň vzniku funkcie bol vlastne deň vzniku spoločnosti (t.j. pred 5 rokmi), neviem či môžem dať do OR, že deň vzniku funkcie bude napr. 1.12.1999, ale chcem to zapísať v roku 2004. A teď babo raď!:D ... ja viem, že všetko je na webe, ale toto moje "čudo" som tam nenašla
Ak viete niekto poradiť, resp. máte na to svoj názor, odporúčanie, skúste mi pomôcť. Ďakujem
Pekný deň
Luna
17.12.04,11:57
Nerozumiem tomu. Prečo až teraz robíš tú zmenu? Ked ste pred pár rokmi zakladali s.r.o.,tak si dávala aj spoločenskú zmluvu a tam sú konatelia zapísaný.Podľa mňa ty žiadnu zmenu nerobíš.A ak aj treba podľa nových podmienok dať zapísať konateľov na tlačive určenom OR ,tak daj dátum vzniku od r.1999. Od vtedy sú skutočne konatelia zapísaný aj v OR. aj v spoloč.zmluve.Keby si tam dala iný dátum,zas by chceli aj novú spoločenskú zmluvu.U Vás sa predsa v s.r.o nič nemenilo. To je môj názor.
vladan
17.12.04,12:17
Luna, dík za názor. Pri založení spoločnosti sme síce do OR predkladali aj spoločenskú zmluvu, ale nie všetko, čo je v spoločenskej zmluve sa musí zapísať do OR. A keďže sa v tých časoch nevyžadoval zapísať dátum vzniku funkcie, tak sme to tam nedávali.
Teraz mi je však blbé ísť zapísať dátum za rok 1999, neviem, či mi to tam nevyhodia, že tam má byť rok 2004. Ja som rozmýšľala tak isto ako ty, ale viem ja, či mi to budú chcieť zapísať? A na OR mi nikto nič nepovie, že nech si zaplatím právnika, svine jedne!:mad:
... no ale ja to skúsim risknúť, šak keď mi to nezapíšu, tak sa nič nestane, len určite budem mať nižšie odmeny :D
Pekný deň
Luna
17.12.04,12:26
Prerobíš na tom 1000,-na kolok.To je fakt! Ak to bude nanič tak ti to vrátia,a potom by som sa spýtala čo teda tam ma byť,že nie si vševed. Ženy na OR sú bohove múdre,aj mne to povedali na OR,že oni neposkytujú info.Vyhodiť ťa nevyhodia,možno Ti pošlú zamietavé stanovisko poštou,alebo to bude OK.
Aťa
21.03.05,09:19
Nadviažem na Vašu tému svojou. Zakladáme s manželom s.r.o. a pri zápise do OR sme zistili, že takáto spoločnosť už existuje. Neviete mi prosím poradiť postup pri žiadosti a konkrétne či je vzor o žiadosti o zmenu názvu spoločnosti. Ďakujem
sway
21.03.05,09:59
Nadviažem na Vašu tému svojou. Zakladáme s manželom s.r.o. a pri zápise do OR sme zistili, že takáto spoločnosť už existuje. Neviete mi prosím poradiť postup pri žiadosti a konkrétne či je vzor o žiadosti o zmenu názvu spoločnosti. Ďakujem
keď sme zakladali s.r.o. strávili sme kopu času na nete - www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) a zadaváli sme mená aké by sa nám páčili až kým sme nenašli také ktoré tam evidované nebolo - by sa človek čudoval čo všetko už existuje a akú máme slabú fantáziu - alebo rovnakú..., skú to tak aj ty...:o