holubička1
14.11.06,07:54
Môj klient neodovzdal nulové štvrťročné prehľady za r. 2005. DÚ ho t.r. v auguste vyzval o doplnenie. Odovzdal ich a včera mu prišiel výmer 8000,- na všetky štyri. Má nejakú šancu uspieť s odvolaním?:mee:
alušik
14.11.06,07:09
Ťažko povedať, závisí od daňového úradu. Ale určite to aspoň za pokus stojí - napísať to odvolanie.;)
AHA
14.11.06,09:28
V Prešove určite nie.
holubička1
14.11.06,16:47
a čo v Novom Meste n/V???
JankaO
14.11.06,17:05
Môj klient neodovzdal nulové štvrťročné prehľady za r. 2005. DÚ ho t.r. v auguste vyzval o doplnenie. Odovzdal ich a včera mu prišiel výmer 8000,- na všetky štyri. Má nejakú šancu uspieť s odvolaním?:mee:

Písať odvolanie nemá význam, lebo sa nemáte proči čomu odvolať, jasne bol porušený zákon 511/1992. DÚ vyrúbil pokutu a preto je toto možné riešiť žiadosťou o zníženie alebo odpustenie sankcie. V § 103 odst.1 Zák. 511/1992 o správe daní a poplatkov, sú uvedené dôvody, pre ktoré je možné žiadať o zníženie alebo odpustenie. Na každý výmer, t.j. na každých 2000,- Sk, treba dať zvlášť žiadosť, ktorá podlieha správnemu poplatku, nie malému a navyše dôkazné bremeno na preukázanie skutočností, prečo by sa mala sankcia odpustiť je na Vás. Zhrnuté, neviem, či sa to oplatí, lebo na správnych poplatkoch na všetkých potvrdeniach miniete asi toľko, koľko je sankcia. A ešte treba behať po úradoch a dokladovať, že ste v hmotnej núdzi.
bobotova
14.11.06,17:57
Môj klient mal v roku 2005 taký istý problém( TN ). Napísali sme odvolanie na každé rozhodnutie, kde sme uviedli, že sme v tom období nemali zamestnancov, čo sme doložili Reg.listom zamestnávateľa, že sme neboli prihlásení ako zamestnávateľ. Bolo nám vyhovené a rozhodnutia o uložení pokuty boli zrušené. skús podať žiadosť o zrušenie rozhodnutí o uložení pokuty (ale musí byť napísaná žiadosť na každé rozhodnutie).