VieraM
08.12.04,21:44
Prosím Vás ak máte konkrétne skúsenosti, poraďťe mi:
chcem sa zbaviť funkcie konateľa v s.r.o. Nemám tam
žiadny vlastnícky podiel, vlastník je zahraničný partner
a preto som konateľ. Lenže naše vzťahy prestali byť korektné a táto firma mi neodpovedá ani na dotazy.
Potrebujem sa rýchlo zbaviť funkcie kým nebude neskoro.
Ďakujem
Susan
09.12.04,07:26
Zvolajte valné zhromaždenie, ktorého predmetom bude odstúpenie z funkcie.
bepo
09.12.04,11:57
To bude problém ak nemajú nového konateľa,tu bude potrebné opýtať sa právnika.Máš pracovnú zmluvu alebo mandátnu zmluvu?
Susan
09.12.04,12:02
No práve,zvolaním VZ sa začnú zaoberať hľadaním nového konateľa. Nie? Nikde nie je napísané, že konateľom musí byť, až kým na túto funkciu neusadia nového konateľa? V mnohých prípadoch nemusí mať konateľ uzatvorenú prac.zmluvu!
VieraM
09.12.04,20:48
Ja mám uzatvorenú mandátnu zmluvu.Na pozvánku na VZ nikto
nereagoval. Samozrejme ani dohodnutú odmenu mi už dlhý čas neplatia. Nič sa nedeje ale mám obavu že môžu nastať aj nejaké
činnosti za mojim chrbtom čo by nebolo príjemné.
kori
10.12.04,13:00
Je pravda, že treba poslať pozvánku na VZ, kde sa uvedie ako 1 z bodov (alebo ako jediný bod),odstúpenie z funkcie konateľa. Najlepšie ak je aj doklad o odoslaní(doporučená zásielka). Tým sa oznamuje spoločníkom, aby sa zariadili a zabezpečili ďalšie fungovanie firmy. To preto aby vás nikto nemohol obviniť, že vašim konaním bola firma poškodená. Ak nereagujú, jednoducho vypoviete mandátnu z.a výpoveď doručíte registrovému súdu.(na OR vám povedia aké presne doklady a kolky sú potrebné, to bohužiaľ už neviem).