mara234
14.11.06,10:07
Ako sa v JÚ zaúčtuje vrátený preplatok ZP u SZČO ? Ďakujem
Lucia7
14.11.06,09:12
Síce som preplatok ZP neúčtovala a zatiaľ v JU ani účtovať nebudem, ale ja by som to dala ako príjem ovplyvňujúci základ dane alebo výdaj oplyvňujúci základ dane mínusovou sumou aby som tam mohla zachovať členenie na odvody.
martina 11
14.11.06,09:27
ja som kdesi čítala, že je to ostatný príjem podľa §8 ods.1 písm k)
Lucia7
14.11.06,09:29
ja som kdesi čítala, že je to ostatný príjem podľa §8 ods.1 písm k)

Môže byť, ja som na to išla logicky a nie podľa účtovných predpisov alebo zákonov. :)
martina 11
14.11.06,09:32
no veď práve, že som to takto čítala, ale neviem ako sa to potom účtovne zaučtuje, či to potom vôbec nejde do peň. denníka, alebo sa to zaučtuje ako ost. príjem v denníku a na konci roka sa to rozdelí do § 8? Poradí niekto?
zamako
14.11.06,09:40
no veď práve, že som to takto čítala, ale neviem ako sa to potom účtovne zaučtuje, či to potom vôbec nejde do peň. denníka, alebo sa to zaučtuje ako ost. príjem v denníku a na konci roka sa to rozdelí do § 8? Poradí niekto?

Mal by to byť príjem podľa §8. Ale keďže peniaze ti prišli na účet, je potrebné ich uviesť aj v PD ...najskôr by som to asi dala ako príjem neovplyvňujúci základ dane a pri vypĺňaní daňového priznania doplnila do príjmov podľa § 8. Čo vy na to? Zdá sa to logické...
beatam
15.11.06,09:11
Pekný deň. Preplatok RZ nevstupuje do príjmov podľa §6 ZDP, ale bude ostatným príjmom- § 8 ods.1 písm.k.Nebude vstupovať do vym.základu dane na účely platenia preddavkov v ďalšom obdobi.