martuľa
14.11.06,09:31
ahojte poraďáci,

pri hláseni dohodárov do soc. poisťovne existuje konkrétne tlačivo, alebo sa to robí na tom, kde sa prihlasujú noví zamestnanci ? A ak dohodár bude pracovať napr. 3 mesiace, treba ho nahlasovať každý mesiac, alebo aký je postup z praxe?

ďakujem za odpovede
martuľa
Tweety
14.11.06,08:33
ahojte poraďáci,

pri hláseni dohodárov do soc. poisťovne existuje konkrétne tlačivo, alebo sa to robí na tom, kde sa prihlasujú noví zamestnanci ? A ak dohodár bude pracovať napr. 3 mesiace, treba ho nahlasovať každý mesiac, alebo aký je postup z praxe?

ďakujem za odpovede
martuľa
Je to tlačivo RLFO, označíš kolónku Dohoda. Prihlásiš ho pred začatím vykonávania prác na dohodu a odhlásiš po ukončení dohody.
martuľa
14.11.06,08:44
ďakujem- martuľa
brčko
30.10.09,10:49
neviete prosím vás, od kedy platí, že dohodári sa prihlasujú tiež do soc.poistovne na RLFO. Jedná sa mi o obdobie 4/2005, či aj vtedy bola taká povinnosť.
witch
30.10.09,10:55
neviete prosím vás, od kedy platí, že dohodári sa prihlasujú tiež do soc.poistovne na RLFO. Jedná sa mi o obdobie 4/2005, či aj vtedy bola taká povinnosť.
Áno bola, ja som vtedy mala dohodára a prihlasovala som ho.
Andyke
30.10.09,10:59
No ja sa tak pamätám, že dohodári prijatí pred 1.4.05 - pokiaľ dohoda trvá - sa mali prihlásiť do registra poistencov Soc. poisťovne najneskôr do 31.5.2005.

Pozn.
Teraz som ešte raz prečítala Brčko Tvoj príspevok, že Ty máš dohodára 4/2005 - áno bola povinnosť prihlásiť.
brčko
30.10.09,12:46
No ja sa tak pamätám, že dohodári prijatí pred 1.4.05 - pokiaľ dohoda trvá - sa mali prihlásiť do registra poistencov Soc. poisťovne najneskôr do 31.5.2005.

Pozn.
Teraz som ešte raz prečítala Brčko Tvoj príspevok, že Ty máš dohodára 4/2005 - áno bola povinnosť prihlásiť.

neviem odkedy dohoda trvala, no na zozname zamestnancov zo Sp je uvedený ako fiktívny bez zrušenia. Takže bud nebol prihlásený, možno bol len prihlásený neskoro alebo sa to niekde zapatrošilo. NIe som mzdárka, no pod dátumom 1.4.05 je takých ludí dosť, tak asi vtedy bola zmena.

Dakujem andyke za túto info a aj witch :)