suma
14.11.06,12:08
Dobrý deň, prosím o radu mám faktúru za mateiál z ČR na fa mám sumu 1003 CZK bez DPH, materiál bol dodaný na dobierku a zaplatený v SKK 1316,50, neviem akým kurzom to bolo prepočítané... Chcem sa spýtať aký je postup z hľadiska DPH a ako mám postupvať v zaúčtovaní keď bola platba v hotovosti. Vedieme JÚ. Ďakujem.
ondrejvla
14.11.06,11:15
Dobrý deň, prosím o radu mám faktúru za mateiál z ČR na fa mám sumu 1003 CZK bez DPH, materiál bol dodaný na dobierku a zaplatený v SKK 1316,50, neviem akým kurzom to bolo prepočítané... Chcem sa spýtať aký je postup z hľadiska DPH a ako mám postupvať v zaúčtovaní keď bola platba v hotovosti. Vedieme JÚ. Ďakujem.

Nepíšeš, či ti aj bolo fakturované bez DPH, predpokladám, že áno. V tomto prípade si faktúru si z hľadiska DPH samozdaníš, zapíšeš ju do knihy faktúr dátumom vystavenia, kurzom NBS, keďže si uhrádzala na dobierku v SKK, úhradu vykonáš zo slov.pokladnice, prepočítaj si v tomto prípade kurzom 1,31Sk tak ako je úhrada.
Ale keby si trošku pohľadal (a), odpovedí na túto otázku je tu neúrekom.
suma
14.11.06,11:56
áno mám na fa sumu bez dph a netreba tu fa prepočítať kurzom NBS k danému dňu? lebo ten prijmovy doklad mám od prepravcu UPS a neviem akym kurzom to oni prepočitavali. To znamená že prepočítaná suma je bez DPH t.j. tých 1316 SK... Nebudú tam žiadne kurzové rozdiely? Mám v tom bordel... Ak môžeš tak mi odporuč nejaké príspevky ja som nemohla žiadne nájsť. Ďakujem.
alušik
14.11.06,12:34
Skús tieto témy...samozdanenie