Yvvetta
09.12.04,07:51
Zamestnankyňa firmy ( teda ja) ide v januári 2005 na seminár, ktorý sa týka ale roku 2004 (Daň z príjmov právnickych osôb za rok 2004).
Teraz v 12/2004 som sa prihlásila na tento seminár a aj vyplatila požadovanú sumu.
Čo myslíte bude to náklad r.2004 alebo až r. 2005 ?

A ako by to bolo v JÚ ?

Účtovanie na prelome rokov je hrozné.
Monika1
09.12.04,07:58
Je to náklad budúceho roka, pretože seminár sa uskutoční až v r. 2005. Ak v marci r. 2005 podávaš daňové priznanie za rok 2004, tak tvoja mzdza za prácu vykonanú v marci nepatrí do r. 2004 aj keď si vypracovávala dańové priznanie a ročnú závierku za rok 2004. V JU by som to dala v roku 2004, pretože to už bolo zaplatené a máš doklad.
Yvvetta
09.12.04,08:09
Monika1 vďaka za odpoveď.

V PÚ s tebou súhlasím, ale v JÚ neviem. Doklad dostanem až keď sa ten seminár uskutoční (1/2005). zatiaľ mám len pozvánku.
Mne sa skôr zdá, že by som to mala dať tiež do r. 2005 podľa §17 ods.12-zákon o dani z príjmov.
SlavkaS
09.12.04,08:11
Tak im to zaplať do predu a žiadaj vyhotovenie dokladu, pokiaľ pozvánka nie je aj dokladom. Myslím JU.
Monika1
09.12.04,08:14
Máš pravdu, neuvedomila som si, že už ideme podľa nového zákona. Súhlasím s tebou. Dala by som to tiež do nového roku, poskytnutie služby bude totiž v novom roku.
SlavkaS
09.12.04,08:39
Ospravedlňujem sa Ti keď som si pozrela § 17 tiež by som dala r.2005